Bölge:
Büyükşehir'den jest

 Büyükşehir Belediyesi, Antalya’ya hizmet noktasında, kazananın Antalya olması için iktidar muhalefet ayrımı gözetmeksizin ilçe belediyelerle her konuda işbirliğine gidiyor. İlçelerden gelen samimi öneri ve talepler, karşılıklı diyalog, uzlaşma ve işbirliği ile halka hizmete dönüşüyor. Bunun en güzel örneği Döşemealtı Belediyesi ile yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ve Döşemealtı Belediyesi, el ele vererek, iki dev projenin Antalya’ya kazandırılması konusunda örnek bir işbirliğine gitti. 

Büyükşehir Belediyesi, 5216 Sayılı Büyükşehir Yasası ile kullanım hakkı kendisine geçmesi gereken Döşemealtı’ndaki 100 dönümlük toptancı hal alanındaDöşemealtı Belediyesi’nin talebi üzerine vasıf değişikliği yaptı. Başka bir yerde hal alanı oluşturularak, söz konusu alan toplu iş merkezi olarak yeniden planladı. Plan değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylandı. Toplu İş Merkezi yapılacak 100 dönüklük alan protokol yapılarak Döşemealtı Belediyesi’nin kullanımına tahsis edildi. Böylece Antalya’da uzun yıllardır konuşulan ancak yer bulunamadığı için sürüncemede kalan toplu iş merkezi sorununun çözümü için büyük bir adım atılmış oldu. 

Döşemealtı Belediyesi de Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırmak istediği çağdaş ve modern yeni otogarla ilgili işbirliğine gitti. Batı, Doğu, Kuzey çevreyollarının kesişim noktası Döşemealtı’ndainşa edilmesi planlanan yeri otogarın yeri konusunda ortak bir çalışma yapıldı. Döşemealtı Belediyesi, mülkiyeti kendine ait olan 100 dönümlük alanı, otogar yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. Antalya’ya uzun yıllar hizmet edecek yeni otogarla ilgili mülkiyet sorunu böylece çözülmüş oldu. Projenin önü açıldı.

Bölgeye büyük değer kazandıracak otogar projesi ve toplu iş merkezi projesi için iki belediyenin el ele vermesi, iktidar muhalefet işbirliğinin en güzel örneğini sergilemesiyle kazanan Döşemealtı ve Antalya oldu.

banner111
Anahtar Kelimeler
Jest

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sondaj kamyonu devrildi: 1 yaralı var

Haberi Oku