Bir Günlüğüne Asker Oldular
Konya’nın Akşehir ilçesinde, Engelliler Haftası nedeniyle 31. İkmal Merkez Komutanlığı'nda engelli vatandaşlar için temsili askerlik töreni düzenlendi.

Akşehir 31. İkmal Merkez Komutanlığı Şehit Onbaşı Şükrü Yıldız Kışlası'nda düzenlenen törene, Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, Akşehir Belediye Başkan Vekili Hayati İyi, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Emin Kafalı ile özürlü gençler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından özürlü gençler ellerini silah ve bayrağa koyarak yemin etti. Büyük alkış alan yemin töreninin ardından bir konuşma yapan Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, “Askerlik andı, askerin mesleğine yürekten bağlanışıdır. Teminatı şeref, bedeli de gerektiğinde uğruna ölmektir. Sizler bu kutsal görevi her an kalplerinizde hissettiniz, bunun özlemini duydunuz ve bu sevinci hep yaşamak istediniz. 31. İkmal Merkezi ve Garnizon Komutanlığı olarak bizler de kısa bir süre için de olsa sizleri bu duyguları yaşatabilmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından yemin eden 20 engelli gence protokol üyeleri tarafından terhis belgeleri verildi. Terhis belgeleri verilmesi sırasında aşırı heyecan yüzünden engelli bir genç kısa bir süre fenalık geçirerek bayıldı. Bayılan gence sağlık görevlileri hemen müdahale etti. Terhis belgeleri verilirken törene katılan ailelerin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Törende daha sonra kışla bahçesindeki silah sergisi gezilerek aileler ve özürlü askerler silahlarla fotoğraf çektirdi. Tören yemek programı ile son buldu.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Büyükşehirin ilçelerdeki kış mesaisi sürüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal alan ekipleri, ilçelerde kar ve soğuk hava nedeniyle buzlanan yollarda...

Haberi Oku