Gündem:
AKDENİZ'E BİR DAMLA KİRLİ SU KARIŞMADI

 Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, turizm kenti Antalya’da temiz, güvenli ve sürdürülebilir çevre kalitesinin korunması amacıyla analiz ve denetim çalışmalarını sürdürüyor. Hurma Atıksu Arıtma tesisi içerisinde yer alan Çevre Koruma ve Kontrol Laboratuvarı, 2015 yılı içerisinde 2 bin 711 numuneyi analiz etti. Yapılan analizler ve denetim sonucunda Akdeniz’e bir damla bile kirli su karışmadı. 

26 ARITMA TESİSİ ÇIKIŞINDAN NUMUNE

‘Çevre Koruma ve Kontrol Laboratuvarı’ ile il genelinde atıksu arıtma tesisleri, yüzey suları ve kanalizasyona deşarj eden evsel ve endüstriyel nitelikli tesislerden numuneler alarak kontrollerini gerçekleştiriyor. 26 atıksu arıtma tesisinin çıkışlarından numune alan laboratuvar, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kapsamında analizlerini yapıyor. Böylece kirli atık sularının denize karışması önleniyor. Ayrıca, yüzeysel suların kalitesini ve ekolojik özelliklerini korumak amacıyla denizle bağlantılı dere ve çaylardan da numune alımları yapılarak analizleri yapılıyor.

EN KAPSAMLI ÇEVRE LABORATUVARI

49 parametreden Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite olan ASAT Çevre Koruma ve Kontrol Laboratuvarı aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgesine sahip bölgenin en kapsamlı çevre laboratuvarı olma unvanını taşıyor.

banner111
Anahtar Kelimeler
Asat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Muhittin Böcek'e trakeostomi uygulandı

Haberi Oku