Gündem:
THK GELENEKLERİMİZDEN VAZGEÇMEYELİM

 Eskiden olduğu gibi bugünde kurban derilerini Türk Hava Kurumuna verelim.

1- Türk Hava Kurumu, verdiğiniz fitre – zekât ve kurban derisi bağışlarıyla: 
Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda çıkan yangınlara, orman ve su işleri bakanlığımızın bünyesinde görev yapan Türk Hava Kurumu’nun yangın söndürme uçakları ile müdahale edilmektedir.

2- Hava ambulanslarımız tüm vatandaşlarımızın hizmetinde:
Sağlık bakanlığı tarafından verilen hava ambulans hizmetinde THK Helikopterleri kullanılmaktadır. 112 hava Ambulans helikopterleri ile hasta yaralı ve organ bekleyen vatandaşlarımıza hava ulaşım desteği verilmektedir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesini kurarak, uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun nitelikli elaman yetiştiriyor ve ülke havacılığımızın hak ettiği yere gelmesi için çalışıyor.

Havacılık eğitiminde Türkiye’nin ilk ve tek, Dünyanın 37 nci havacılık ve uzay üniversitesi olan Türk Hava Kurumu üniversitesi 2011 yılından bu yana gençlerimiz uzmanlık gerektiren havacılık alanlarında eğitim görüyor.  Geleceğin uçak ve uzay mühendisleri üniversitemizde yetişiyor.
THK Uçuş akademimiz de verdiğimiz eğitimlerle Dünya semalarında gururumuz olan pilotlar yetiştiriyoruz. Fakültemiz, meslek yüksekokullarımız sertifika programlarımız ve teknik altyapımızla havacılığa her alanına uzman yetiştiriyoruz.

3- Tüm vatandaşlarımıza ücretsiz eğitim: 

Her yıl 300 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kursları ile gökyüzüne yeni kanatlar kazandıran Türk hava kurumu, vatanı için canını feda eden şehitlerimizin evlatlarına sahip çıkıyor. THK üniversitesini tercih ederek kazanan şehit çocukları tam burslu olarak okutuluyor.
Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerimize sportif havacılığın tüm branşların, da ücretsiz eğitim veriliyor. Yemek, Konaklama ve kurs için gençlerimiz hiçbir ücret ödemiyor. Verdiğiniz destekler çığ gibi büyüyor, gençlerimizin havacılık disiplini ile vatanına bağlı, değerlerine sahip, çıkan gençler olarak yetişmesine katkı sağlıyorsunuz.

4 – Ormanlarımız THK güvencesinde: 

 Milli servetimiz olan ormanların yangınlardan korunması için floşunda bulunan yangın söndürme uçaklarıyla her yıl ülkemizde çıkan orman yangınlarına müdahale ediyor. 
Ülkemizin orman varlığının güvencesi de Türk Hava Kurumudur. Olası orman yangını durumunda, Orman ve su işleri bakanlığımızla koordineli olarak yangın durumunda, yangına en yakın bölgede kalkan THK uçakları orman yangınına süratle müdahale edebilecek kabiliyettedir.

Uçakları kullanan pilotların büyük bir kısmı Türk Hava Kurumu Personeli olup, vatanın ormanlarını kurtarabilmek için hayatları pahasına yangının ortasına dalabilecek kadar gözü pektir.

Konusunda uzman eğitici personelimiz sportif havacılığın çeşitli branşlarında Türk silahlı kuvvetlerinin personeline eğitim verir.
Tüm sevdiklerimizle birlikte sağlık ve huzur içinde nice bayramlara ulaşmanızı dileriz.

       Adres: Şekerhane mahallesi Altın iğne İşhanı kat : 1 Daire 
       Türk Hava Kurumu Alanya şube başkanlığı
        Emine Keyaoğlu                                               
        İletişim Tel : 0242.5133966 - 05325774196

banner111
Anahtar Kelimeler
Thk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da şehirlerarası seyahat edebilecek...
Alanya Kaymakamlığı Seyahat İzin Kurulu şehirlerarası seyahat edebilecek kişileri açıkladı.

Haberi Oku