Politika:
Çorbacı'dan o.çocuğu paylaşıma sert tepki
Başkan Çorbacı paylaşımla ilgili bugün Alanya Adliye Sarayı önünde CHP Alanya yönetimi ve bir grup CHP'li ile birlikte yaptığı açıklamada, "Ömer E. isimli şahıs ve bu paylaşımı beğenip, suç içerikli yorum yapan kişilerin derhal tutuklanmasını istiyoruz" dedi. Çorbacı ayrıca Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun da kendisini bizzat arayarak konuyla ilgileneceğini ve destek olacağını bildirdiğini dile getirdi. Çorbacı açıklamasında şunlara değindi: 

'ELEŞTİRİ VE TENKİT SİYASETİN OLMAZSA OLMAZIDIR' 

Eleştiri ve tenkit siyasetin olmazsa olmazdır. Bizler nasıl ki dünya görüşümüze uymayan konulan ve ideolojileri eleştiriyorsak, bizi ve partimizi de tüm vatandaşlarımızın eleştirme ve tenkit etme hakları vardır. Bizler de buna saygı duymak zorundayız. Tabi ki bu eleştiriler ve tenkitler belirli bir seviyenin altına düşmemeli. Son zamanlarda, sanal kahramanlık peşinde koşan zavallıların, ağır hakaret ve küfürleri ile sıkça karşılaşmaktayız. Bunu son örneğini geçtiğimiz hafta perşembe günü yaşadık. Ömer E. isimli şahsın sosyal paylaşım sitesindeki CHP'li aileleri hedef alan ağır, terbiyesiz, ahlaktan yoksun, erdemsiz ve bölücü dil içeren bir paylaşım yapması milyonlarca aileye hakarettir.  

'HESABINI YASALAR ÖNÜNDE SORACAĞIZ' 

Siyasi partiler anayasal düzenimizin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Partilerin ülkeye zarar verecek eylemler içinde olmasının denetimini yapmak, Anayasa Mahkemesi’nin uhdesindedir. Bu anayasal düzen içerisinde seçime girme hakkı verilen her partiye ve onun gönül verenlerine, bazı fikir ve uygulamalarına katılmasak bile saygı duyarız. Bunun aksi fiiller bölücülük ve anayasal düzene karşı çıkmaktır. Partimizi başka bir partiyle ilişkilendirerek 'terör' bağlantısı kuranların 'terör' dili kullandıklarını görüyor ve üzülerek takip ediyoruz. Türkiye 1946 yılından beri çok partili sistemle yönetilmektedir. Ömer E. adlı bu kişinin yaşını baz aldığımızda muhtemelen babası ama kesinlikle dedesi, ataları CHP'lidir. Onun kendi ailesine bile hakaret edecek kadar tarih, anane, gelenek ve görenek bilmemesi cehaletinin göstergesi olsa da, içinde yetiştiği ailenin ve partimize oy veren milyonlarca ailenin haklarını korumak, namus, şeref ve iffetlerine edilen bu sözlerin hesabını, yasalar önünde sormak için Alanya Adliyesi’ne geldik.
  
'TÜRK ADALETİ GEREĞİNİ YAPACAKTIR' 

Türk Ceza Kanunu'nda, Anayasa'da ve ülkemiz tarafından kabul edilen uluslararası sözleşmelerde suç unsuru teşkil etmemesine rağmen, halihazırda 600 tane CHP üyesi soysal medya paylaşımları nedeniyle tutukludur. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden sonra 24 tane CHP üyesi, sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklanmıştır. Anayasal düzen içinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu, 99 yıllık bir partiye terör örgütü diyerek halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, 2 milyona yakın üyesi bulunan anayasal bir partiye hakaret eden Ömer E. isimli şahsın ve şüphelilerin facebook hesabında yaptığı suç içerikli paylaşımı beğenen ve suç içerikli yorumda bulunan diğer şüphelilerin derhal tutuklanmasını talep ediyoruz. Bundan sonrası yüce Türk adaletinindir. Gereğinin yapılacağına inanıyor, saygılar sunuyorum.”

Alanya'da yaşadığı belirtilen, kardeşinin de Ak Parti Gençlik Kolları’nda görevli olduğu ileri sürülen Ömer E. isimli şahsın sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı paylaşımla ilgili CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı basın açıklaması yaptı
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı bakandan ABD’ye petrol tepkisi
Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile...

Haberi Oku