Politika:
Türkdoğan: Üst geçit bitince konuşun
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan bugün yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna seslendi.

Mustafa Türkdoğan 18 Mart tarihinde MHP'nin 12. büyük kurultayının yapılacağını belirterek sözlerine başladı. 18 Mart'ın aynı zamanda Çanakkale Zaferi'nin tarihi olmasına dikkat çeken Türkdoğan, "Çanakkale Deniz Zaferimizin 93. yıl dönümünde MHP'nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Bey'in yeni zafer ve yeni umutlarla taçlandıracağı ve genel başkanlık noktasında gerek Alanyamızda bulunan 8 tane delegemiz gerek ise Antalyamızda bulunan 47 tane büyük kurultay delegemizle birlikte topyekün arkasında duracağız ve yeni umutlar ve zaferlere yelken açmak üzere harekete geçeceğiz inşallah." diye konuştu.

BAHÇELİ GELİYOR

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin arkasında oldukları mesajını bir kez daha veren Türkdoğan, "Bu vesile ile Sayın Genel Başkanımız büyük kurultayımız öncesinde Antalya'mızda 9-10-11 Şubat tarihlerinde gerçekleştireceğimiz MHP'nin tüm ilçe ve il başkanlarınında katılacağı, genel merkez yöneticilerinde katılacağı bir bilgilendirme toplantısını yapacaklar. Genel başkanımız şehrimizi, kentimizi bir kez daha şereflendirecekler.  Bizlerde MHP Alanya İlçe Teşkilatı adına İlçe Başkanı olarak Genel Başkanımızın başkanlığında yapılacak ilçe ve il başkanları toplantısına inşallah katılacağız." dedi.

MHP'NİN DOĞUM GÜNÜ

MHP'nin 48'inci doğum günü hakkında konuşan Türkdoğan, "Önümüzdeki Cuma günü 9 Şubat bizim açımızdan çok önemli bir tarih MHP'nin 9 Şubat 1969'da Adana'da yapılan büyük kurultayla kuruluşunun 48. yıl dönümünü tekrar kutlayacağız. Bu vesile ile Cennet Mekan Başbuğumuz Alpaslan Türkeş ve partimizin tüm kurucularını, yine ayrıca 6 Şubat'ta vefatının seneyi devriyesinde ikrat ettiğimiz partimiz kurucularından Osman Bülükbaşı'nı da rahmet,  minnet ve şükranla anıyoruz. MHP'ye de nice 48 yıllara siyaset yapmak ümit ve temennisini diliyorum." dedi. 

Türkdoğan konuşmasının devamında şu sözleri kullandı: 

"Hepimizin bildiği gibi Afrin harekatı devam ediyor. Şanlı Türk ordumuz orada şehitler vererek bir destan yazıyor. Terör mücadale noktasında ülkemizin bekatısı ve güvenliğini sağlama noktasında şehadete kavuşan askerlerimiz var. Buradan bir kez daha şehit olan askerlerimizi rahmet ve minnet şükranla anıyorum. Bugün sabah saatlerimizde Türk Silahlı Kuvvetleri adına Genel Kurmay Başkanımızın açıklaması oldu. Afrin'deki terörist leşinin sayısı 999'a ulaştı. İnşallah oradaki terörün kökü kazınıncaya kadar bu harekat başarıyla ve kararlılıkla uygulanacak. 

'ÜLKÜCÜLER GÖREVE HAZIR'

MHP olarak biz başta Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi, ellerinde bozkurt yapan binlerce ülküdaşımız liderimizin önderliğinde eğer görev verilirse, icap ederse orada bütün ülkücüler görev almaya, mücadele etmeye ülkemizin bekası için terörle mücadelede en ön safta yer almaya hazırlar. Bunu da buradan beyan edelim. 

ÜST GEÇİT TARTIŞMASI

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan Alanya Belediyemizin yaptığı Eski Devlet Hastanesi Kavşağındaki bir üst geçit meselesi var. Bu üst geçit henüz tamamlanmadı, yapımı devam etmekte olan bir projedir. Alanya merkezdeki asansörlü, engellilerin kullanabileceği ilk üst geçit olma özelliğini taşıyor, bunu buradan belirtmek istiyorum. Bitmiş halindeki projelerinide biz gördük belediyemizin. Bittikten sonra değerlendirme yapmakta fayda vardır. Bu üst geçitle alakalı ucube vesaire diyen arkadaşlarımıza tavsiyem üst geçidin bitimini beklemesi ve bittikten sonra karar ve kanaatlerini belirmeleridir. Bunu da buradan altını çizerek belirtmek istiyorum. 

DEMİRTAŞ MAHALLESİ'NİN SORUNLARINA DEĞİNDİ

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız Demirtaş Bölgesindeki muhtar ziyaretlerinde gündeme gelen, not aldığımız bugün ifade etmek istediğim bir meselenin altını çizmek istiyorum. Özellikle Demirtaş bölgemizde acil sağlık sorunlarında; kalp krzi, beyin kanaması, yaralanma gibi acil müdahale gerektiren durumlarda orada hiç bir sağlık kuruluşu yok. Demirtaş'ın 23 tane köyü ve merkezinden acil mücadale gerektiren hastaların Alanya'ya gelinceye kadar yolda can kayıplarının yaşandığını dile getirdik. Buradan yetkililere, ilgilere tavsiyemiz acilen Demirtaş'ın 23 tane köyünüde kapsayacak şekilde acil tıbbi müdahalerin yapılabilineceği, kalp uzmanı, beyin kanaması gibi hastalıklara ve cerahi müdahaleyi yapabilecek bir sağlık kuruluşunun orada mutlaka oluşturulması gerekir.

'DEMİRTAŞ'A YÜKSEKOKUL YAPILABİLİR'

Demirtaş bölgesi Alanyamızın ilk nahiyesi şu anda 102 mahallesinden bir tanesi ama buradan Aladdin Keykubat Üniveristesindeki yetkililerede bir çağrıda bulunmak istiyorum; orada muhtarlarımızın ve halkımızın bir talebi olarak. Orada bir meslek yüksek okulu veya fakültenn yapılması oradaki mahallemizin bir noktada sosyal ve ekonomik anlamda canlanmasını sağlayacaktır. Oradan öğrencilerimizin bağrınabileceği bir sürü konuk var. Değerlendirilebilecek şu anda tam donanımlı olarak kullanmayan yatılı bölge ilk öğretim okulu inşaatıda orada hali hazırda mevcut. Orasıda değerlendirilebilinir, bir yüksek okul yapılmak kaydı şartıyla. 

KONAKLI VE MAHMUTLAR'A NOTER YAPILMALI

Alanya'da hepimizin bildiği gibi tarafik hat safada ve şehrimizin doğu ve batı mahhalleriinden şehir merkezine gelerek bir çok devlet kurum ve kuruluşu ile yapılan işlemlerde, araç alım satımda, vekalet verme  ile iligili noterle alakalı bir trafik yoğunluğu var şehir merkezinde. İnsanların ulaşımı noktasında da zorluklar oluyor. Bizim tespit ettiğimiz MHP olarak tavsiye de bulunacağımız bir diğer husus ise  Alanyamızın doğu mahallesi olarak Mahmutlar, batı bölgemizde ise Konaklı, Avsallar olabilir birer tane noterin acilen doğu ve batı mahhalerimize hizmet vermesi, şehir merkezinde ise  insanların vakit kaybı, otopark sorunu gibi sorunların da önüne geçebilecek bir noter açılmasını buradan tavsiye ediyorum.  

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey efendiyi inşallah Cuma günü partimizin kuruluşunun 48. yıl dönümünde  Antalya şehir girişinde karşılayacağız. Ardından ilçe ve il başkanları toplantımızda bir arada olacağız, liderimizin emrinde. Bizler MHP'li olarak 48 yıllık davamızın ve partimizin kurucusu başbuğ Alpaslan Türkeş'in izinde liderimizin emrinde yeni kapı ruhuna bağlı kalarak devam edeceğiz."
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İYİ Parti’nin staj ve çıraklık isteği
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, staj ve çıraklık süresinin emeklilik hesaplamasına dahil...

Haberi Oku