Politika:
Yıldırım Koç Alanya'da eğitim verecek
Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun açıklaması şöyle;

"Son yılarda bilimin dışlanması onun yerine bilim dışı hurafeler ve menkıbelerle kafası doldurulan milletimizin karşılaştığı sorunlara bakışı ve çözüm yollarını kavrayışı büyük oranda azalmıştır. Sorunların nedenlerinin anlaşılması ve buna göre çözümler üretilmesi gerekir. Sorunları çözme ancak bilimsel düşünceye sahip olmakla sağlanabilir. Bu vasıflar ancak öğrenim ve eğitim kurumları eli ile vatandaşlarımıza verilebilir.

Ana okulundan başlamak üzere üniversite sonuna kadar verilmesi gereken bu eğitim emperyalizmin güdümündeki eğitim politikaları yüzünden gerçekleşmemiş diplomalı cahillerin egemen olduğu bu gün ki tablo ortaya çıkmıştır.

Vatan Partisi ülkemizin bu durumdan çıkışını sağlayacak siyasi kadroların öncelikle bilim metotlarını ve bilimsel düşünceye sahip olmalarını gerekli görmektedir. Her kademedeki cahil siyasi kadrolarla milletimizin hurafelerden uzak, aydın insanlar haline getirilmesi mümkün değildir. Bu durum devam ederse ayaklar altında kalmamız da kaçınılmaz olur.

İşte kısaca bu nedenlerle partimiz bu yolda eğitim çalışmalarını hızla devam etmektedir. Partimiz Genel Başkan Yardımcısı bilim insanı Yıldırım Koç 13 Ocak Cumartesi, 11.00'de parti binasında Kemalist Devrim, Sosyal Demokrasi ve Ütopyalar konulu eğitim toplantısı yapacaktır. Doğru bilinen yanlışların konu edileceği toplantıya bilimsel düşünceye değer veren bütün siyasi partiler ve vatandaşlarımız davetlidir."

 Yıldırım Koç Kimdir?

1951 yılında Samsun’da doğdu. 1973 yılında ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sosyal politika dalında yüksek lisans yaptı. İktisatçı.

Lise yıllarında Marksizmle tanıştı. Üniversite yıllarında sosyalist harekete katıldı.

1974 yılında Tüm İktisatçılar Birliği’nin kurucu ve yöneticileri arasında yer aldı.

12 Eylül 1980 öncesinde çeşitli sendikalarda toplu sözleşme uzmanı, eğitimci ve danışman olarak çalıştı. 1985-2008 döneminde Türkiye Yol-İş Sendikası Eğitim Dairesi Başkanı ve 2003-2013 döneminde Türk-İş Genel Başkan Danışmanı idi.

1980-1983 döneminde ODTÜ İşletme Bölümü’nde öğretim asistanı olarak ders verdi. 1983 yılında Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından 1402 sayılı Yasa kapsamında ODTÜ’den çıkarıldı. 1998 yılından beri ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde işçi-işveren ilişkileri tarihi ve günümüzde işçi-işveren ilişkileri konularında ders veriyor.

1993 yılından beri Aydınlık Gazetesi/Dergisi/Gazetesi yazarı. Teori Dergisi Yazı Kurulu üyesi.

Çalışma yaşamıyla ilgili olarak yayımlanmış 40’dan fazla kitabı, çok sayıda kitapçığı ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri/köşe yazıları var.

1975 yılından beri Canan Durusan Koç ile evli. Bir kızları (1977) ve bir erkek torunları (2005) var.  
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Böcek “Ben CHP’de kimseyi satmam”
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilmemesi...

Haberi Oku