Sağlık:
Kadınlara sağlık taraması

 Mahalle taramaları ile yüzlerce hastaya erken teşhis ve tedavi imkanı sunan Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü ile iş birliği yaparak kanser taraması gerçekleştiriyor. Kadınlara özel gerçekleşen taramada 30 ile 70 yaş arası kadınlara mamografi çekilerek meme kanseri riskine karşı sağlık taraması gerçekleştiriliyor.

Belediye Hizmet Binası bahçesinde yer alan gezici araçta gerçekleştirilen taramalardan belli yaş aralığındaki tüm kadınlar faydalanabiliyor. Belediyenin iş birliğinde gerçekleşen kadınlara özel kanser taraması, 23 Eylül 2016 tarihine kadar Kepez Belediyesi Hizmet Binası yanında vatandaşlara hizmet verecek. Taramalarda riskli görülen vatandaşlar, erken teşhis ve tedavi işlemleri için gerekli birimlere ve hastanelere yönlendirilecek.

Sağlık alanında ilçeye dev yatırımlar ve Türkiye’ye örnek olacak projeler kazandıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30-70 yaş aralığındaki tüm hanımefendileri sağlık taramasına davet ederek, erken teşhisin tedavideki önemine dikkat çekti.
banner111
Anahtar Kelimeler
Sağlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sağlık Bakanlığı: "Yoğun Bakıma Yandaş...
Sağlık Bakanlığından “Yoğun Bakıma Yandaş Torpili” başlıklı haberle ilgili açıklama yapılarak,...

Haberi Oku