Sağlık:
Kadınlarda üroloji hastalıkları anlatıldı
Ali Akkoç Kadınların sosyal yaşamını ve fiziksel aktivitesini etkileyen idrar tutamama sorununun, çeşitli hastalıklara neden olabileceğini dile getirdi.

Akkoç, “Kadınlarda daha fazla görülen idrar kaçırma problemi, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemekte ve hayat kalitesini düşürmektedir. İdrar kaçırmada sürekli ıslaklık, tahriş, koku olması endişesiyle oluşan rahatsızlık hissi ise depresyona kadar varan ruhsal sorunların gelişmesine yol açabilmektedir. İdrar tutamama sorunu ilerde depresyon, diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklara da  davetiye çıkarmaktadır. Kadınlarımız idrar tutamama durumuna karşın aşırı kafeinli içeceklerden kaçınmalı, özellikle bol fibrinli gıdalar tüketmelidir. Sigara bizim karşımıza burada da çıkmaktadır. Kadınlarımızın sigarayı kesinlikle bırakılması gerekmektedir.” dedi.  

Seminerde katılımcılar kadın ürolojisi konusunda merak ettikleri soruları Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Akkoç ile paylaştı. Soru cevap şeklinde devam eden eğitimde renkli anlar yaşandı. 

Gelin hastalıklar konusunda daha bilinçli olalım sloganıyla yola çıkan hastane yönetimi eğitimlerin devam edeceğini açıkladı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Vatandaşlarımızı hastalıklar konusunda bilinçlendirmek adına meslektaşlarımın da katkılarıyla bu tür eğitimlerimiz devam edecektir. Bizler vatandaşlarımızı bilgilendirmeye, merak ettikleri hastalıklar konusunda eğitimler vermeye devam edeceğiz." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Ani duygu değişimleri yaşayanlar dikkat
Psikolog Gülcem Yıldırım, ani duygu değişimlerine neden olan Borderline Kişilik Bozukluğu hastalığı...

Haberi Oku