Gedevet Spor Tesisi Projesi'nin devri yapıldı

 Aytemiz Alanyaspor Kulübü için Gedevet Yaylası'nda yapımı planlanan spor tesisi projesinin yer tahsisi yapıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 49 yıllığına bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devri yapılan 83 bin metrekarelik arazinin teslimi yerinde yapıldı. Yer teslimi törenine Kaymakam Hasan Tanrıseven, Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Koordinatör Yardımcısı ve Aytemiz Alanyaspor Başkan Yardımcısı Nurettin Uludağ, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Orman İşletme Müdürü Aydın Açıkbaş, Bursa Orman İşletme Müdürü Cihat Yıkıcı, Aytemiz Alanyaspor Asbaşkanı Bilal Gömeç, Aytemiz Alanyaspor Başkan Yardımcısı Enver Vural ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı. 

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, göreve geldiğinden bu yana hem sportif, hem de mali yönden çalışmalar yaptıklarını söyledi. Uzun süredir Gedevet Yaylası'na yaz aylarında kamp yapılabilecek bir spor tesisi kurulması yönünde bir düşüncesi olduğunu belirten Çavuşoğlu, "2012 yılından bu güne kadar bu projeyi taslak aşamasına getirdik. Alanya olarak hep birlikte bu işin içine girdik ve bu noktaya getirdik. Bu projeyi daha da geliştireceğiz. Fenerbahçe'nin Topuk Yaylası Tesisleri'nin bir benzeri olacak. Takımların yaz aylarında buraya gelerek kamp yapmasını sağlayacağız. Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun desteğiyle bitireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kamp alanı sayesinde değişik takımlar buraya gelecek" dedi.

Kaymakam Hasan Tanrıseven ise Alanya için tarihi bir gün yaşadıklarını söyledi. Spor tesisi için imzaların atıldığını belirten Tanrıseven, "Spor organizasyonları sayesinde Alanya'da yılda yaklaşık 80 bin kişiyi misafir ediyoruz. Bu yapılacak olan tesisimize de yerli ve yabancı misafirler gelerek Alanya'ya katkı sağlayacaktır. Tesislerimiz çok amaçlı olacağı için Alanya halkına da fayda sağlayacak. Alanya'nın spor başkenti olması için ilk adım atıldı. Bu projenin başarılı olması için elbirliği şart. Kentin dinamikleri bu proje etrafında birleşmeli. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun destekleriyle bu projeyi daha da yükseklere taşıyacağız" diye konuştu.
 
Açıklamaların ardından arazide inceleme yapıldı ve daha sonra Alanya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne yer teslimi yapıldı. Mimar Okan Şen ve Burak Dağ tarafından hazırlanan projede aynı anda 4 takımın kullanabileceği 200 kişi kapasiteli dinlenme binası, restoran, kafe, fitness, sauna, kapalı havuz, bungalovlar, soyunma odaları, FIFA standartlarında 3 futbol sahası, tribün, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yapay göl, yeşil alan, yürüyüş yolu ve otopark yapılması planlanıyor. 

banner111
Anahtar Kelimeler
Aytemiz Alanyaspor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Lider Alanyaspor'da Gençlerbirliği hazırlığı

Haberi Oku