İlkokul öğrencileri hoşgörü için sahaya indi
Antalya Valiliği, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Zeytinpark, Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (LİDOSK) tarafından imzalanan ‘Hoşgörü İçin Sokak Futbolu’ protokolü hayat buldu. 
Futbol aracılığıyla minikler arasında hoşgörü, yardımlaşma, paylaşım, centilmenlik, mütevazilik ve anlayışlı olmak gibi değerleri geliştirmek amacıyla düzenlenen ‘Hoşgörü için Sokak Futbolu’ Turnuvası, 100’ün üzerinde okuldan 130 takımın katılımıyla Zeytin Park’ta başladı. Minikler futbolcular özel oluşturulan minyatür futbol sahasında kıyasıya ter döktü. Öğrenciler sahada mücadele ederken dışarıda öğretmen ve veliler büyük heyecan yaşadı. Özellikle Güzeloba ve Konyaaltı İlkokulu öğrencilerinin mücadeleleri büyük beğeni topladı. 

"Amaç davranış kazandırmak" 

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği etkinlik sorumlusu Osman Pişirici, futbolun dünyanın en çok oynanan oyunu olduğunu belirterek, futbol aracılığıyla gençler arasında hoşgörüyü artırmayı hedeflediklerini anlattı. 
Avrupa’da bu organizasyonun çok iyi bir yere geldiğini dile getiren Pişirici, “Amaç futbol değil, amaç davranış kazandırmak. Maçlar 3’er dakika sürüyor ve her takım birbiriyle maç yapıyor. Çok maç yapılıyor. Bir davranışı alışkanlık haline getirmek için çok maç yapılıyor. 3’er kişi sahada birbiriyle karşılıklı maç yapıyor. Amaç fair play. Her takım maça 6 puan düşüyor. Faul yapılırsa puan düşüyor, centilmenlik yapandan daha az puan düşülüyor. Burada amaç 6 puanı sıfıra düşürmemek. Bir maçta puanın takımı sıfıra düşürse turnuvadan diskalifiye ediliyor. Sportif mücadele içinde fair play şampiyonu, bir de maç kazanmasa bile en fazla 6 puan biriktiren de şampiyon olacak. Amacımız davranış kazandırmaktır” dedi. 

banner111
Anahtar Kelimeler
AntalyaZeytipark

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Belediyespor'da TOFAŞ alarmı
Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, önümüzdeki Pazar günü Saat 15.00'de 75. Yıl Spor...

Haberi Oku