Turizm:
Bu listede Alanya-GZP niye yok?
Türkiye ile Ukrayna arasında uçuşların arttırılması amacıyla imzalanan yeni anlaşma ile İstanbul-Kiev uçuşlarının frekansı iki katına çıkarılırken, İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman yeni uçuş noktaları olarak belirlendi.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ile Ukrayna Sivil Havacılık heyeti, iki ülke arasındaki seferlerin ve uçuş noktalarının arttırılması amacıyla 3 Nisan 2018’de Ankara’da bir araya geldi.
 
Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi Genel Müdür Yardımcısı Sergii Korshuk başkanlığında gerçekleştirilen ikili havacılık müzakerelerinde, havayolu taşıyıcılarımızın süregelen frekans ve nokta kısıtlaması sorunları ele alındı.
 
Müzakereler sonunda imzalanan Mutabakat Zaptı ile, İstanbul-Odessa hattında mevcut frekans sayısının iki katına çıkarılması konusunda anlaşma sağlandı. İstanbul-Odessa hattındaki haftalık uçuşları 14’ten 28’e çıkarılırken, iki ülke arasında yeni uçuş noktaları konusunda da mutabık kalındı.
 
Bu kapsamda, Türk tarafı için İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman çıkış noktası, Ukrayna tarafı için de varış noktası olarak kabul edilerek bu şehirlerden karşılılı sefer düzenlenmesine imkan sağlandı. İzmir-Kiev hattı için haftalık 21 frekans uçuş belirlenirken, yeni eklenen noktalara haftalık 7 frekans sefer düzenlenmesi karara bağlandı.
 
TURİZMCİLER İSYAN ETTİLER

Belirlenen yeni noktalara Antalya ve Alanyalı turizmciler isyan ettiler. Belirlenen noktalar arasında turizmin başkenti Antalya olmaması ve her gün büyüyerek ilerleyen Alanya-GZP'nin olmaması turizmcilerin tepkisini topladı. 
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da 2 otel o listede

Haberi Oku