AKIMA KAPILAN 61 KURBANLIK TELEF OLDU

Antalya’da kurbanlık hayvan pazarında elektrik akımına kapılan 61 küçükbaş hayvan telef oldu.

AKIMA KAPILAN 61 KURBANLIK TELEF OLDU

 Edinilen bilgiye göre, olay saat 22.30 sırasında Muratpaşa ilçesi Kızılarık kurbanlık hayvan pazarında meydana geldi. Yemlikleri demirden olan çadırlarda henüz belirlenemeyen bir nedenle elektrik kaçağı meydana geldi. İlk belirlemelere göre Muhammet Kara’nın 48, Osman Özbudak’ın ise 13 küçükbaş hayvanı akıma kapılarak telef oldu. Mal sahipleri polis ve elektrik şirketi görevlilerine haber verdi. Elektrik şirketi görevlileri kaçak akımı belirleyip gerekli önlemi aldı. Hayvanları telef olan besiciler, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

banner111
Konya Akşehir’den getirdiği 110 küçükbaş hayvanının 48’inin öldüğünü anlatan 50 yaşındaki Muhammet Kara, “İki gündür yetkilileri arayarak elektrik kaçağı olduğunu bildirdik. Zabıtaya da söyledik. Ama bizimle ilgilenmediler. Burayı belediyeden günlüğü 75 liraya kiraladık. Akşehir’den borç aldığım malları buraya getirdim satmak için. Mallarımı satıp, Konya’da borcumu ödeyecektim. 48 bin liralık zararım var” dedi.

“Beni de elektrik çarptı”

Burdur Bucak’tan getirdiği 70 küçükbaş hayvanından 13’ünün telef olduğunu dile getiren 53 yaşındaki Osman Özbudak ise, “Ahırımızı çevirdik, yerleştik. Dün geceden itibaren elektrik kaçağını tespit ettik. Beni de elektik zayıf şekilde çarptı. Direkteki elektrik kaçağını zabıtaya söyledim. Zabıta ilgilenmedi. Elektik şirketini de defalarca aradık ulaşamadık. 35 koyunum yaralı ama 13 hayvanım öldü. Gerekli bildirimleri yapmamıza rağmen bizimle ilgilenen olmadı” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 12:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83