TERÖRE AY YILDIZLI PROTESTO

Alanya'nın Mola Kavşağı'nda hareketli saatler başladı. Bir grup bölgeye gelerek sloganlar atmaya başladı

TERÖRE AY YILDIZLI PROTESTO
Alanya'da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve olaylarla sonuçlanan teröre tepki yürüyüşünün ardından bugün de benzer sahneler yaşandı. Sosyal medya üzerinden toplanan yaklaşık bin kişilik grup HDP ilçe teşkilatına yürümek istedi. Günler öncesinden belli olan yürüyüş için çevre il ve ilçelerden gelen polis ile jandarma ekiplerinin aldığı sıkı tedbirler sonucu grubun HDP ilçe teşkilatına gitmesine izin verilmedi. 

Geçtiğimiz hafta olaylarla sonuçlanan teröre tepki yürüyüşünün bir benzeri daha bugün gerçekleştirildi. Sosyal medya üzerinden haberleşen yaklaşık bin kişi Atatürk Anıtı önünde toplandı. Şehrin giriş ve çıkışları olaydan günler öncesi tedbir almaya başlayan polis ve jandarma ekipleri tarafından adeta abluka altına alındı. Taşkınlık çıkartacağından şüphelenilen kişi veya kişilerin ilçeye girişlerine izin verilmedi. Alanya üzerinde olayların başlamasından 1 saat önce havalanan bir polis helikopteri gurubu gökyüzünden kamera ile takip ederken, çevre il ve ilçelerden gelen polis ve jandarma ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Anıt önünde saat 18.00 sıralarında toplanan grubu öncelikli olarak polis yürüyüş ve toplanmalarının yasal olmadığı konusunda uyardı. Polisin uyarılarını ilk etapta dinlemeyen grup bir süre slogan attıktan sonra İstiklal Marşı'nı okuyup, ardından HDP ilçe teşkilatına doğru harekete geçti. Çevik Kuvvet ekipleri tarafından önleri kesilen gruba TOMA'da görevli bir Emniyet Amiri tarafından dağılmaları için ikazda bulunuldu. Polis barikatını zorlayan gruba ilk müdahale burada geldi. Biber gazı ile dağıtılan grup bir süre sonra tekrar toplanarak HDP ilçe teşkilatında bulunan tabelanın inmemesi halinde yürüyüşlerinin sona ermeyeceğini söylediler. Polis ekipleri ise buna izin verilmesinin mümkün olmadığını belirterek gruptan tekrar dağılmalarını istedi. Polis ekipleri ile pazarlık sürdüğü sırada polis barikatını geçmeyi başaran bir grup HDP binasına yöneldi. Ara sokaklarda tedbir alan yüzlerce polis ekibi tarafından gruba izin verilmedi. Bir kez daha biberli gazla müdahale gören göstericiler, tekrar Atatürk Anıtı üzerine yöneldi. Tabelanın inmemesi halinde gösteriyi sonlandırmayacağını söyleyen göstericiler ile polisin bekleyişi sürüyor. 
Öte yandan, geçtiğimiz hafta yaşanan teröre tepki yürüyüşü sırasında HDP'li bir grup ve yürüyüşe katılanlar arasında taşlı sopalı kavga çıkmış, olaylar sonucu biri polis 10 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 17:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
dursun özder
dursun özder - 6 yıl Önce

alanya turi̇zi̇m kenti. burada eylem yapmak her türk vatandaşının görevi fakat bu bölgede yapılan eylem kendi topuguna sıkmakla aynı diye düşünüyorum sanayi kenti degiliz tek gelir kaynağı turizim olan iyi düşünmek lazım bence saygılar

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83