361 HASTAYA EVİNDE HİZMET VERİLDİ

Gazipaşa Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Fırat Köse, Gazipaşa Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

361 HASTAYA EVİNDE HİZMET VERİLDİ
1 doktor, 4 hemşire ve 1 şoförün görev yaptığı birimin 14 Nisan 2015 tarihinden bu yana hizmet verdiğini belirten Köse, “Birimimizin bugün itibariyle 94 Kadın, 57 Erkek olmak üzere toplam da 151 kayıtlı hastası bulunmaktadır. Birimimiz Gazipaşa Merkez dahil Yeniköy’den Yakacık’a kadar 361 hastaya hizmet verdi” dedi.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin işleyiş biçimini hakkında bilgi veren Köse, “Birimimiz hafta içi, mesai saatlerinde randevulu olarak hizmet vermektedir. Evde sağlık hizmeti almak isteyen kişiler ve yakınları ilk olarak aile hekimlerine ya da Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler. Başvurular birimimiz tarafından hastayı evde ziyaret edilerek değerlendirilir. Mevcut duruma göre hasta evde sağlık hizmetleri kapsamına alınır. Hastamızın bakım ihtiyacı ziyaretlerimiz esnasında tespit edilerek ya da hasta yakını tarafından talep edilir. Hastanın tansiyon takibi, kan alımı, pansuman, enjeksiyon, uzman hekim tarafından değerlendirilmesi gereken durumlar, bez raporu ve tekerlekli sandalye raporu çıkartılır. Belirlenen ihtiyaçlar birimimiz tarafından belirli bir randevu sistemi ile giderilir. Birimimiz tarafından giderilemeyen durumlarda üst birimlerle koordinasyon sonucu giderilmeye çalışılır. Ev ziyaretlerimiz sırasında hasta yakınlarına yatalak hasta bakımı, beslenme, yatak yarası önlenmesine dair bilgi, diyabetli hasta eğitimi ve ihtiyaç görülen diğer konularda eğitimler verilir” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 10:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83