BARIŞ MANÇO OKULU AÇILDI

Alanya'da, Türkiye’nin sevilen sanatçısı merhum Barış Manço’nun adını taşıyan okul ailesinin katılımıyla hizmete açıldı.

BARIŞ MANÇO OKULU AÇILDI
Okulun açılışına merhum Barış Manço'nun eşi Lale Manço, çocukları Doğukan ve Batıkan Manço, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ile davetliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Doğukan Manço, gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Okula geldikleri andan itibaren ailece çocuklarla fotoğraf çektirdiklerini belirten Doğukan Manço, "Buraya herkes sanki seçilerek gelmiş gibi. Biz buraya büyük bir heyecanla geldik. Babamızın adının genç nesillere bu şekilde bırakılması bizim için çok gurur verici ama bir şey daha var. Bir nesil Barış Manço'yu daha yakından tanıyarak yetişecek. Biz Barış Manço ile ilgili birçok proje yapılacağı zaman kendi aramızda bir değerlendirme yaparız. Bu okulun çok kaliteli bir ortam olduğunu gördüm. Bunun da eğitime yansıyacağını düşünüyorum" dedi.

Ağabeyinin ardından konuşan Batıkan Manço da, "Öncelikle babamızın ismini taşıdığı için bu daima gurur duyduğumuz bir proje oldu. Öğretmenler bu fikirle geldiklerinde onların enerjisinden çok güzel bir şeye imza attığımızı anlıyorduk. Daha sonrasını da göreceğiz. Bizim için çok değişik bir heyecan. Önceden çok farklı anma etkinlikleri oldu fakat okul denilince bu daha hassas bir konu. Önümüzdeki yıllarda bu okulun gelişimini hep beraber göreceğiz" diye konuştu.
Merhum Barış Manço’nun eşi Lale Manço da, "Bu okulda diğer okullara göre müziğe daha fazla önem verileceğini öğretmenlerle konuştuk. Barış Manço'nun bir tarafı müzik eğitmenliği. Ben inanıyorum ki burası müzik açısından da çok farklı eğitim verecek bir okul olduğu için tercih edilen bir kurum olacaktır. Geliştirmek istediğimiz güzel projeler var. Gerçekten ben özel şeyler yapacaklarına inanıyorum. Barış Manço ismi gerçek anlamda somutlaştı ve kalıcı hale geldi."

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 13:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83