SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Alanya’nın yer altında kalmış keşfedilmeyi bekleyen değerlerinin ülke turizmine kazandırılması için yapılacak her türlü çalışmayı destekliyoruz. Sadece deniz, kum, güneş üçlemesinde turizm düşünülemez” dedi.

SYEDRA AYAĞA KALKIYOR
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) desteklediği Syedra Antik Kenti Arkeolojik Yüzey Araştırması için Alanya’da bulunan Doçent Doktor Birol Can, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aktarımı için ALTİD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.
Çalışmalarla ilgili sunum yapan Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doktor Birol Can, yapılacak araştırma ve kazı çalışmaları sonrasında antik kent tarihinin 3 bin yıllık bir geçmişi olduğu bilgisine ulaşılabileceğine işaret etti. Doçent Doktor Can, arkeolojiye Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi ve ALTİD’in büyük önem verdiğini söyleyerek, “Yüzey araştırmalarına başladık. Sonraki tarihlerde kazı çalışmalarına başlayacağız. Arkeolojik araştırmalar anlamında bu bölgede iyi bir yıl geçiriyoruz” dedi.

“ARKEOLOJİ ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ”

Kültür ve turizmin aynı çatı altında ahenk içerisinde yürütülmesinin ülke ekonomisi ve değerleri açısından önem taşıdığının altını çizen ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, sadece deniz, kum, güneş üçlemesinde turizmin düşünülemeyeceğini söyleyerek, “Alanya’nın yeraltında kalmış keşfedilmeyi bekleyen değerlerinin ülke turizmine kazandırılması için yapılacak her türlü çalışmayı destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 15:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83