Çocuklar ASMEK'e emanet

Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK), kursiyerlerine kazandırdığı mesleki becerilerin yanı sıra kurs merkezlerinde oluşturulan ‘Çocuk Etkinlik Odaları’ ile çocukları için evden çıkamayan kadınların umudu oldu. Anneler ASMEK’te istediği kursun eğitimini alırken 3-6 yaş arası çocukları da etkinlik odasında eğlenceli saatler geçiriyor.

Çocuklar ASMEK'e emanet

Her yıl binlerce kadına sağladığı eğitim olanaklarıyla fark yaratan ASMEK, annelere pozitif ayrımcılık uygulayarak destek oluyor. Çocuklarıyla ilgilendikleri için kurs merkezlerine gidemeyen anneler, artık çocuklarını ASMEK’e emanet ediyor. Anneler mesleki eğitimlerini sürdürürken, 3-6 yaş arası çocuklar da uzman eğitmenler eşliğinde ‘Çocuk Etkinlik Odaları’nda oyunlar oynayarak keyifli vakit geçiriyor.

banner111
ETKİNLİĞİN ÇOK ÖTESİNDE

Kadınların gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet ettiği Çocuk Etkinlik Odaları, annelere büyük kolaylık sağlıyor. 3-6 yaş arası çocuklar hem okul öncesi eğitim alıyor, hem de anneler kurslara katılma imkanı buluyor. Çocuklarını ASMEK’e emanet eden Giyim Üretim Teknolojisi kursiyeri anne Hülya Usta, Çocuk Etkinlik Odaları ile ilgili, “Daha önce de çok gelmek istediğim bölümler vardı ama çocuklara evde bakacak kimse olmadığı için hep erteledim. Böyle bir imkan olduğunu duyduğumda çok mutlu oldum. İki çocuğum var, ikisi de çok mutlu. Bir yanda ben kursa gidiyorum, bir yanda çocuklarım eğitim alıyor Biz sadece etkinlik odası olarak getirdik buraya ama etkinliğin de çok ötesinde öğretmen diyalogları da çok güzel. Bu muhteşem bir şey” dedi.

ÇOCUKLAR SEVEREK GELİYOR

İkiz çocukları Selen ve Selin Uysal ile birlikte ASMEK’e gelen Kur’an-ı Kerim kursiyeri Zeynep Uysal da, “İkiz bebeklerime bakmak için, evde çok kapalı kaldım. Çocuklarım üç buçuk yaşına geldikten sonra böyle bir olayı duydum. Daha sonra geldim müracaat ettim, çocuklarımı da kayıt ettirdim. Şimdi çocuklarımın da hem sosyalleşmesi hem de okul öncesi eğitime hazırlanmaları çok iyi. Çocuklarım buraya severek geliyor. Hatta sınıftan çıkmıyor.

Onlar mutlu olunca ben de çok mutlu oluyorum. Bize bu imkanı sağladığı için ASMEK’e ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ANNELER MEMNUN

Lara ASMEK’te 10 yıllık mesleki tecrübesiyle görev yapan Çocuk Gelişim Uzmanı Selma Yörük, ilginin ve memnuniyetin yoğun olduğunu belirterek, “Velilerimiz için bu çok güzel bir imkan. Kursiyerlerimiz hem burada meslek edindirme kurslarına geliyor hem de çocukları okul öncesi eğitim almış oluyor. Çok memnunlar. Kontenjanlarımız dolu çünkü çok fazla talep var. Bu imkanı duyan tüm kursiyerlerimiz çocuklarını getirmek istiyor. Biz de çocuklarımızı çok seviyoruz. Kursiyerlerimize de böyle bir imkan tanındığı için mutluyuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 14:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.