banner203

KİTAP HAFTASINA ÇOCUK İLGİSİ

Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için, her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi başlayan hafta, tüm dünyada "Çocuk Kitapları Haftası" olarak kutlanıyor.

KİTAP HAFTASINA ÇOCUK İLGİSİ

 Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde yer alan Emine Hacıkura Kütüphanesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da etkinliklerine devam ediyor.

banner111
Dünya Çocuk Kitapları Haftası sebebi ile Bahçeşehir Koleji 2. ve 3. sınıf öğrencileri,  Kemal Şuberi İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ve Hacıkura İlkokulu anasınıfı öğrencileri kütüphaneyi ziyaret ederek okuma saati düzenlediler. Öğrenciler, kütüphanenin merdivenlerine ve okuma bölümlerine dağılarak seçtikleri kitapları büyük bir keyifle okudular. Programın ardından kütüphane görevlileri tarafından da misafir öğrencilere kütüphaneleri nasıl kullanmaları gerektiği,  kitap sevgisi ve kitap okuma alışkanlığı hakkında bilgiler verildi.

Aynı zamanda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası sebebiyle de Atatürk kitaplarının sergilendiği bir  stant açıldı. Gelen öğrencilere Atatürk ve Haftanın önemi hakkında film izletildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83