banner203

Alanya'daki taşınmazlar da ÖYK kapsamında

Özelleştirme Yüksek Kurulunca (ÖYK), bazı illerdeki taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi.

Alanya'daki taşınmazlar da ÖYK kapsamında

 ÖYK'nın konuya ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

banner111
Buna göre, mülkiyetleri Maliyeye ait Ankara'nın Çankaya; Antalya'nın Alanya, Kemer, Manavgat; Diyarbakır'ın Yenişehir; İstanbul'un Küçükçekmece ve Ümraniye; İzmir'in Bayraklı; Muğla'nın Bodrum, Fethiye, Gökçebel; Yalova'nın Armutlu, Çiftlikköy, Merkez ve Termal ilçelerinde bulunan bazı taşınmazlar özelleştirme kapsam ve programına alındı, bu taşınmazların satış yoluyla özelleştirilmesine karar verildi. Söz konusu özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2021'e kadar tamamlanması kararlaştırıldı.
Tta Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesi, Mehmetçik Mahallesi'nde bulunan bazı parsellere "konut alanı, park, yol ve trafo alanı", Maliye mülkiyetindeki İzmir'in Çiğli ilçesi Balatçık Mahallesi'nde yer alan parsellere "gelişme konut alanı, park, dere alanı ve yol" kullanım kararı getirilmesine ilişkin imar planı değişikliklerine askı sürecinde yapılan itirazlar reddedildi.
Öte yandan, Tta Gayrimenkul AŞ'ye ait Datça'nın İskele Mahallesi'nde yer alan bazı parsellerle Maliyenin mülkiyetindeki Antalya'nın Aksu ilçesi, Solak Mahallesi'nde bulunan parsellere ilişkin çevre düzeniyle nazım ve uygulama imar planı değişiklikleri onaylandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83