banner203

Alanya Belediyesi 4. Enerji Santralini hayata geçiriyor

Alanya Belediyesi, Toslak Mahallesi’nde hayata geçirdiği GES 1, GES 2 ve GES 3 Güneş Enerji Santrallerine yenisini ekliyor. Yeni GES 4 Projesi’nde son aşamaya gelindi. Alanya Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi arasında GES 4 güneş enerji santralinin bağlantı protokolü bugün imzalandı. Başkan Yücel, ihale ve sahada kurulum çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti.

Alanya Belediyesi 4. Enerji Santralini hayata geçiriyor
ALANYA BELEDİYESİ 4. GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ HAYATA GEÇİRİYOR
Alanya Belediyesi, Toslak Mahallesi’nde hayata geçirdiği GES 1, GES 2 ve GES 3 Güneş Enerji Santrallerine yenisini ekliyor. Yeni GES 4 Projesi’nde son aşamaya gelindi. Alanya Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi arasında GES 4 güneş enerji santralinin bağlantı protokolü bugün imzalandı. Başkan Yücel, ihale ve sahada kurulum çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ PROJESİ BAĞLANTI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Alanya Belediyesi’nin Toslak Mahallesi’nde hayata geçireceği Güneş Enerji Santrali (GES4) ile ilgili Alanya Belediyesi ve Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi Bölge Müdürlüğü arasında bağlantı sözleşmesi imzalandı. Belediye encümen salonunda gerçekleşen imza törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi Müşteri Müdürü Pervin Acar, Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi Antalya Doğu Bölge Müdürü Muhammet Emin Şekeroğlu ve Alanya Belediyesi GES Komisyonu katıldı.

“ALANYA BELEDİYESİ TÜRKİYENİN KAMUDAKİ EN BÜYÜK GES’İNE SAHİP”

Protokol ve daha sonraki süreçler hakkında bilgi veren Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi Müşteri Operasyonları Direktörü Pervin Acar, ”Bağlantı anlaşması imzalandıktan sonra prosedür kısımlarını geride bırakıyoruz. Bu anlaşmayla sahada kuruluma başlamanın ilk adımlarını atmış bulunuyoruz. 2 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Bu projenin kısa sürede bitirileceğini inanıyoruz. Alanya Belediyesi ülkemizde ve bölgemizde bu yatırımları yapan en büyük idari kuruluştur. Bu anlamda ben huzurlarınızda Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tesisle Alanya Belediyesi tüketimini tamamen lisansız yenilenebilir enerjiyle üretmeye başlayacaktır. Hayırlı olsun’’ dedi.

ALANYA BELEDİYESİ’NİN GÜNEŞ SANTRALİ PROJESİ ÖRNEK NİTELİKTE

Projenin örnek nitelikte olduğunu belirten Antalya Doğu Bölge Müdürü Muhammet Emin Şekeroğlu, ‘’ Dünya genelinde yenilenebilir enerjinin bu kadar önemli olduğu bir dönemde Alanya Belediyesi’nin bu konularla ilgili yapmış olduğu çalışmalar Türkiye değil bütün dünyaya örnek oluşturulabilecek bir proje. Başkanımızın ve ekibimizin bu tarz enerji ile ilgili yapmış oldukları projeler ve yatırımlar bizlere de enerji veriyor. Ben başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi

 “PROJEMİZ ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”

İmza töreninde konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ” Bugün Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi ile GES 4 projemizin imza törenini gerçekleştirdik. Bu projelerle ülkede örnek bir belediyeyiz. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her zaman iddia ediyorum Alanya Belediyesi her konuda örnek ve başarılı olduğu gibi GES 4 projesi ile de örnek ve başarılı olacaktır. GES projesi kamu kurum ve yerel yönetimlerde Türkiye’deki en büyük projedir. GES 4 projemizi de inşallah kısa sürede hizmete kazandıracağız. Projemizin ülke ekonomisine ve milli ekonomiye katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyor, GES 4’ün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

BELEDİYENİN ELEKTRİK İHTİYACININ TAMAMI GÜNEŞTEN KARŞILANACAK

 Belediye Başkanı Yücel, “3 mw lık Ges 1, Ges 2 ,Ges 3 tesislerinden sonra yeni kurulacak tesisimiz ile Alanya Belediyesi’nin elektrik ihtiyacının tümü karşılanmış olacak. 470 kw kapasiteli Ges 4 elektrik santrali ile toplam 6 milyon kw saate çıkacaktır.” dedi.

GES 4’TEN YILDA 820 BİN KWH ELEKTRİK ÜRETİLECEK

İmzalanan GES 4 projesinde; 270 watlık 1740 adet panel ve 14 adet inverter (evirici) kullanılarak yıllık 820.000 kwh elektrik üretilmesi planlanmaktadır. Alanya Belediyesi, bir taraftan kendi elektriğini üretecek, bir taraftan da kullanılan elektriğin tasarruflu çözümlerine dönüşümünü sağlayarak kullanım miktarının azaltarak hem ekonomik hem çevresel katkısı ile Türkiye’ye örnek olmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 16:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.