'Alanya'da trafik kazaları artık zıvanadan çıktı'

Deva Partisi Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Dt. Umut Özkan Alanya'da yaşanan trafik kazalarına dikkat çekti.

'Alanya'da trafik kazaları artık zıvanadan çıktı'

Dt. Umut Özkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

'Hemen her gün özellikle bazı bölgelerde maddi hasarlı, yaralanmalı hatta ölümlü kazalar oluyor. Özellikle de çevre yolu güzergahında bulunan adliye civarı, oba çevre yolu kavşağı gibi yerler bu duruma örnek gösterilebilir. Bu kazaların çoğu, aslında kaza değil tedbirsizlik!

Ulaşım sorunu sebebiyle meydana gelen kazalara yönelik acilen çözümler üretilmelidir! Alanya’mızın bu sorununun mutlak suretle giderilmesi gerekmektedir. Peki, nasıl yapabiliriz? Örneğin; alternatif yollar hızlıca açılmalı, adı çevre yolu olarak geçen ama artık ilçemizin merkez yolu olan bu güzergaha bir an önce battı çıktı ya ada üst geçitli yollar planlama dahlinde yapılmalıdır.

Kazaların yanı sıra, gün içerisinde özellikle iş-okul giriş ve çıkış saatleri aşırı kalabalık olması sebebiyle trafik sorunu, adeta İstanbul trafiğini aratmamaktadır. Bu yoğunluk sebebiyle okul servislerinin sürüş ve trafik kurallarına uymadığını gözlemledim. Bu konuda yetkililerin denetimi yetersiz kalmaktadır. Yerel yönetim tarafından denetimlerin artırılması gerekmektedir!

banner111

Ve mutlak suretle, Alanya’ya bir önce EDS sisteminin gelmesi gerektiği kanısındayım.'

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83