Alanya'da yeni dönem: Elektrik sayaçları akıllanıyor

Alanya'da elektrik dağıtım sisteminde yeni bir dönem başlıyor. Milli Akıllı Sayaç Sistemi (MASS) ile elektrik tüketimi daha kolay ve verimli hale gelecek.

Alanya'da yeni dönem: Elektrik sayaçları akıllanıyor
  • Uzaktan iki yönlü veri haberleşmesi: Elektrik dağıtım sisteminde kullanılan sayaç veya uç birim ile merkezi haberleşme yazılımı arasında uzaktan iki yönlü veri haberleşmesi mümkün olacak.
  • Verilerin doğrulanması, saklanması ve işlenmesi: Sistem, yazılım, donanım ve iletişim altyapısı ile de verilerin doğrulanması, saklanması, işlenmesi ve son kullanıcı dahil ilgili taraflara sunulmasına imkan sağlayacak.
  • Kullanıcı mobil uygulaması ve internet sitesi: Kullanıcıların bazı bilgilerini takip edebilmeleri, geçmişe dönük verileri üzerinden belirli analizleri görebilmeleri ve geri bildirimde bulunmalarını sağlamak amacıyla Kullanıcı Mobil Uygulaması ve internet sitesi kurulacak.

MASS'ın Avantajları:

banner111
  • Daha doğru faturalandırma: Akıllı sayaçlar ile tüketim anlık olarak takip edilebilecek ve faturalandırma daha doğru yapılabilecek.
  • Enerji tasarrufu: Tüketiciler, mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden tüketimlerini takip ederek daha bilinçli enerji kullanımı sağlayabilecek ve enerji tasarrufu yapabilecek.
  • Kesintisiz enerji: Sistem, arızaları önceden tespit ederek kesintisiz enerji arzına katkıda bulunacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83