banner203

Alanya Milli Emlak’tan önemli uyarı

Alanya Milli Emlak Müdürlüğü 2B arazileri, hazineye ait tarım arazileri ve imar barışına konu edilmiş hazine arazileri satışına ilişkin son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu duyurdu.

Alanya Milli Emlak’tan önemli uyarı

Alanya Milli Emlak Müdürlüğü, hak sahibi olmasına rağmen hiç başvuru yapmamış ya da başvuru yapmış olmakla birlikte yasal süresi içinde satış bedelini ve peşinat bedenini ödememiş hak sahiplerine uyarılarda bulundu. Alanya Milli Emlak Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ” Kamuoyunda 2B arazisi olarak da bilinen orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin ve hazineye ait tarım arazilerinin hak sahiplerinin satışına ilişkin 6262 sayılı kanun kapsamında son başvuru tarihi 31.12.2022’dir. Bu kapsamda hak sahibi olmasına rağmen hiç başvuru yapmamış ya da başvuru yapmış olmakla birlikte yasal süresi içinde satış bedelini ve peşinat bedenini ödememiş hak sahiplerinin 31.12.2022 tarihine kadar başvuru/ ödeme yapması büyük önem arz etmektedir” denildi.

banner111

Kamuoyunda imar barışı olarak bilinen ve hazine taşınmazları üzerinde bulunan yapılardan dolayı yapı kayıt belgesi almış vatandaşlara da uyarılarda bulunulan açıklamada; “Hazine taşınmazlarının satışı için başvuru süresi de 31.12.2022 tarihinde sona erecektir.  Konular hakkında detaylı bilgi için Alanya Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvurulabilir” ifadeleri kullanıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.