Alanya zirveden inmiyor

Alanya zirveden inmiyor

TÜİK verilerine göre Alanya, Antalya'nın en çok konut satışı yapılan ilçesi oldu. Ülke geneli konut satış rakamları baz alındığında da Alanya  en fazla konutun satıldığı 2. ilçe olarak kayıtlara geçti

banner111


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, Alanya'da 2023'ün Mart ayında bin 907 konut satışı gerçekleşti. İlçede Ocak ayında  2 bin 73, Şubat'ta ise  bin 527 konut satıldı. 2023'ün ilk 3 ayında Alanya toplamda 5 bin 507 konut satışı rakamlarına ulaştı. Bu rakamlara göre Şubat ayında dibi gören konut satış rakamları,  Mart ile birlikte yükseliş eğilimine geçti.
ZİRVENİN SAHİBİ ALANYA
Antalya'da toplamda 3 ayda 16 bin 619 konut satılırken, ilçelerine bakıldığında en fazla satışın yapıldığı yer Alanya oldu. Alanya'yı 4 bin 27 satışla Kepez, 2 bin 217 satışla ise Muratpaşa takip etti. Ocak ayından bu yana Alanya, konut satışları ile diğer ilçeleri geride bırakarak, zirvenin sahibi olmayı sürdürüyor.
ÜLKE GENELİNDE 2. SIRADA 
TÜİK'in verilerinde yer alan bilgiye göre İstanbul'da en fazla satış 6 bin 894 Esenyurt, Ankara'da ise 4 bin 785 ile Çankaya'da gerçekleşti. Bu rakam sonuçlarına göre de Alanya, ülke genelinde en fazla satışın yaşandığı ilçeler arasında 2. sırada yerini aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83