Altın rezervi bulunan köyde büyük heyecan!

Ağrı`nın Diyadin ilçesinde bulunan altın rezervi, Mollakara köyünde ikamet eden işsiz vatandaşlar için umut kapısı oldu.

Altın rezervi bulunan köyde büyük heyecan!
Geçtiğimiz gün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal`ın "Ağrı`da büyük bir altın rezervi bulduk" açıklamasının ardından bütün gözler Ağrı`ya çevrilmişti.
Bulunan altın rezervinin Ağrı`nın Diyadin ilçesine bağlı Mollakara köyünün yakınlarında olduğunun açıklanması üzerine köy sakinleri büyük bir sevinç yaşamıştı.
Diyadin'de altın rezervi için ilk adım atıldı
Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan altın rezervi sonrası Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal ilçeye gelerek tesisin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu.
Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Mollakara Köyü'nde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Koza Altın İşletmeleri tarafından bulunan altın rezervini çıkarma çalışmalarında ilk somut adım atıldı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol Başkanlığında Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı ile Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal, tesisin kurulacağı alanda gerekli incelemeleri yaptılar.

Balcı ve Öcal, inceleme sonrası Mollakara Köyü sakinleriyle de bir araya gelerek bölgede kurulacak tesis hakkında köy halkıyla bilgi alışverişinde bulundular.

‘Diyadin ilçemize yatırım kararının alınmasını çok önemli bir adım olarak görüyoruz'

Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal'ın Diyadin'e gelerek incelemelerde bulunmasını büyük bir adım olarak gördüğünü belirten Diyadin Kaymakamı Alper Balcı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ağrı Valimiz Sayın Dr. Osman Varol'un talimatlarıyla bugün Mollakara Köyü'ne giderek Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal Beyle birlikte tesisin kurulacağı alanda incelemelerde bulunduk.

Daha sonrasında köy sakinleriyle de bir araya gelerek tesisin kurulmasıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Diyadin ilçemize yatırım kararının alınmasını çok önemli bir adım olarak görüyoruz. Alınan yatırım kararıyla birlikte tesisin temel atma işlemleri de Ramazan Bayramı sonrası gerçekleştirilecek.

Allah'ın izniyle tesisin kurulmasıyla birlikte bin kişiye iş imkânı doğacak. Biz de bu noktada işe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı burada işe alarak çalışmalarını sağlayacağız.”


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 19:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83