banner203

Bakü’de Alanya Üniversitesi’ne yoğun ilgi!

Alanya Üniversitesi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’na katıldı. Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Azerbaycan Baş Ticaret Danışmanı Yakup Sefer, fuarda Alanya Üniversitesi standını ziyaret etti.

Bakü’de Alanya Üniversitesi’ne yoğun ilgi!

Üniversitenin eğitim danışmanları, fuar standını dolduran gençlere eğitim programları, Alanya’da eğitim almanın ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgiler aktardı. Azerbaycanlı öğrenciler; eğitim danışmanlarıyla yaptığı birebir görüşmelerde, Alanya Üniversitesi'nin modern kampüs olanakları, akademik üstünlüğü ve uluslararası öğrencilere sunduğu ayrıcalıkları daha yakından tanıma fırsatı buldular. Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı, Azerbaycan Baş Ticaret Danışmanı Yakup Sefer, fuarda Alanya Üniversitesi standını ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERDEN FUARA YOĞUN İLGİ

banner111

Alanya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Christine Farami, fuar hakkında görüşlerini dile getirdi. Farami, 20’den fazla Türk üniversitelerinin katıldığı fuarda, Azerbaycanlı gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bundan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Öğrencilerin eğitim deneyimini zenginleştiren, kişisel gelişimlerine katkı sunan programlar hakkında bilgiler verdiklerini söyleyen Christine Farami, fuara ilişkin şu sözlerle sürdürdü: “Alanya’da yüksek öğrenim görmek isteyen Azerbaycanlı öğrencilere; Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Mimarlık, Çizgi Film ve Animasyon, İletişim ve Tasarımı, Bilgisayar Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Aşçılık ve Fizyoterapi programlarımız hakkında detaylı bilgiler aktardık.  Üniversitemizde verilen eğitim programları, öğrencilerimizin eğitim deneyiminin zenginleşmesine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.  Bu kapsamda öğrencilerimizi, yılda 4 ay süreyle bir veya iki kez yabancı ülkelere gönderiyor, uluslararası düzeyde deneyim kazanmalarına olanak tanıyoruz. Bu yurtdışı deneyimler, öğrencilerin kariyerlerini şekillendirmelerine ve mezuniyet sonrası iş bulma şanslarını artırmalarına büyük katkı sağlıyor. Öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirme, kültürel çeşitlilikle daha iyi başa çıkma ve küresel bir perspektife daha iyi bir kariyere sahip olma fırsatını elde ediyorlar. Öğrencilerin Türkiye'de yaşamaları için sunulan sigorta desteği, onların güvende ve huzurlu bir şekilde öğrenmelerini sağlıyor.  Bütün bu programlarımız hakkında bilgi alan Azerbaycanlı öğrencilerimiz bizlere yoğun ilgi gösterdi ve üniversitemizde eğitim almak istediklerini dile getirdiler. Bundan çok mutluyuz”

EĞİTİM FUARLARI KRİTİK ROL ÜSTLENİYOR

Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, katıldıkları eğitim fuarları hakkında görüşlerini dile getirdi. Günümüzde yüksek öğrenim almaya düşünen öğrenciler için eğitim fuarlarının kritik bir rol üstlendiğini söyleyen Prof.Dr. Güner; “Alanya Üniversitesi olarak özellikle yurt dışı eğitim fuarlarında yer almaktan mutluyuz. Katıldığımız tüm yurt dışı fuarlarında, öğrencilerin Alanya’ya karşı merakı, sevgisi ve ilgisi ile karşılaşıyoruz. Yurt dışında üniversitemizin bölümlerine çok sayıda ilgi ve talep var.  Bu kapsamda Alanya Üniversitesi olarak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen Türk Üniversiteleri Fuarı’nda yer aldık. Eğitim fuarları, öğrencilere üniversite temsilcileri ile birebir görüşme fırsatı sunuyor. Öğrenciler sorularının yanıtını tam ve doğru alabilmek için eğitim uzmanlarına doğrudan erişim sağlıyorlar. Bu kişisel bağlantılar, öğrencilerin daha iyi bilinçli kararlar vermesine yardımcı oluyor.  Özellikle uluslararası eğitim almayı düşünen öğrenciler için, eğitim fuarların büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Alanya Üniversitesi olarak uluslararası öğrencilere yönelik programlarımız tanıtarak, kültürel deneyimlerin ve uluslararası bağlantılara kapı açmasını sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2023, 11:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83