banner203

Başkan Karadağ: “Alanya beton yığınına döndü”

Alanya’nın beton yığınına döndüğünü ve acilen yeşil alanların çoğaltılması gerektiğini vurgulayan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ilçedeki Karayolları arazisine Millet Bahçesi yapılmasını desteklediklerini söyledi.

Başkan Karadağ: “Alanya beton yığınına döndü”

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya’da resmi ve özel kurumlarda yapılacak deprem tatbikatlarının can kaybını azaltacağını veya sıfıra indireceğini söyledi. Yönetim kurulu toplantısının ardından gündeme dair açıklama yapan Karadağ, sözlerine önceki gece Düzce’de yaşanan depremde yaralananlara acil şifalar dileyerek başladı. Karadağ, “Deprem insanı öldürmüyor. Binalar insanı öldürüyor. Birinci olarak binaların depreme dayanıklı olarak yapılması çok önem arz ediyor. Dayanıklı binaların yapılması ve bunun da belediyeler tarafından denetlenmesi çok önemli. Deprem bir doğal afet. Özellikle Alanya’da deprem anında yapılması gereken birçok husus var. Bu hususları Alanya’daki tüm yetkili organlar ilçede yaşayanlara, özellikle okullara anlatmak zorunda. İkincisi ise deprem esnasında nerede toplanılacaksa belediye ve yetkililer tarafından büyük levhalarla yol ve yön gösterici şekilde konulması gerekiyor. Alanya’da resmi ve özel birimlerde deprem tatbikatı yapılması şart. Bunlar ilerde yaşanabilecek afetlerde can kaybını azaltacak, belki de sıfıra indirecektir” dedi.

banner111

“BELEDİYE MECLİSİNDE OLUMLU GÖRÜŞ BİLDİRECEĞİZ”

Alanya’daki Karayolları Şube Müdürlüğü arazisine Millet Bahçesi yapılmasını desteklediklerini açıklayan Karadağ, “Alanya beton yığınına dönüştü. Alanya’nın en acil sorunlarından birisi yeşil alanları çoğaltmak. Karayolları’nın 40 dönümlük arazisine Millet Bahçesi yaparken bunun karşılığında cezaevi civarında yine 40 dönümlük bir yerin de Karayolları tesisi yapılması hususu var. Mutlaka Karayolları’nın böyle geniş bir şantiyeye ihtiyacı var. Bu konuda belediye meclisinde olumlu görüş bildireceğiz. Alanya’da yeşil alanlar çoğaltılırken belediyeden kamulaştırma ve yeşil alanlara dokunulmaması taleplerini tekrar haykırıyorum” dedi. Karadağ sözlerinin sonunda öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83