banner203

Başkan Ulu’dan çağrı! ‘Gün Bugündür’

Türk Eğitim Sen Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Burhan Ulu, deprem felaketinin büyük yıkıma yol açtığı 10 il dışında 20 Şubat Pazartesi günü başlayacak eğitim öğretim öncesi depremzedeler için önemli uyarılarda bulundu.

Başkan Ulu’dan çağrı! ‘Gün Bugündür’

Okullarda yarıyıl tatili süresi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle uzatılmıştı. Deprem felaketinden etkilenen 10 ilde 2. dönem devam zorunluluğu aranmazken, kalan 71 ilde okullar 20 Şubat 2023 Pazartesi gününden itibaren açılacak. Türk Eğitim Sen Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Burhan Ulu, yarın başlayacak eğitim öğretim dönemi öncesi bir mesaj yayınladı. Mesajında 2022-2023 Eğitim öğretim yılının 2. yarısının deprem felaketi nedeniyle hüzünlü başladığını belirten Ulu, “6 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan 2022-2023 Eğitim öğretim yılının 2. yarısı ne yazık ki ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle bugün başlıyor. Yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim çalışanlarına ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Ne yazık ki yeni eğitim öğretim yılımız yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeniyle hüzünlü başlıyor. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde 10 ili içine alan büyük bir deprem felaketi yaşadık. Millet olarak büyük üzüntü duyduk.  

Milletimiz, bu felaket karşısında elinden gelen bütün yardım ve fedakarlığı takdire şayan bir şekilde göstermiştir. Alanya ölçeğine baktığımız zaman başta Kaymakamlık ve Belediye olmak üzere sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar üzüntülerinin yanında depremzedelere yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstermiştir. Alanya’daki eğitim camiası bu felaket karşısında, çok sayıda eğitimci bizzat AKUT ve AFAD başta olmak üzere birçok birimde gönüllü olarak deprem bölgesine gitmiş ve fedakarca çalışmışlardır. Deprem bölgesine gidemeyen eğitimciler ise bölgemize gelen depremzedelere yardımcı olmak için seferber olmuşlardır.

Depremzedelerin misafir edildikleri otellerde, yurtlarda ve misafirhanelerde bizzat görev alarak onlara her anlamda yardımcı olmuşlardır. Deprem felaketi karşısında ülke olarak “Gün Bugündür” düşüncesiyle hareket ettik. Ancak asıl olan yarındır. Çünkü felaketin şokunu atlatan depremzedelerin hayata adapte olabilmeleri için ve gelecekte hayatlarını rahatça sürdürebilmeleri için hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Onları asla ihmal etmeden yaşadıkları büyük felaketin psikolojik etkisinden kurtarmak hepimizin insani ve milli görevidir. Alanya’mızda misafir ettiğimiz depremzedelerin çocuklarının eğitimi ve onların normal hayata uyum sağlamaları için Alanya’mızın hazırlıklı olduğunu düşünüyoruz. Türk Eğitim Sen olarak da depremin başında olduğu gibi bu süreçte de resmi kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak üzerimize düşeni yapmaya her zaman olduğu gibi hazırız

banner111

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını diliyoruz; yaşadığımız bu büyük deprem felaketinden dolayı milletimizin başı sağ olsun diyoruz. Ayrıca depremde vefat edenlere Allahtan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83