Başkan Yücel Gençlik Çalıştayı’nda gençlerle buluştu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kent Konseyi’nin koordinasyonunda düzenlenen Alanya Gençlik Çalıştayı’na katılarak gençlerle bir araya geldi.

Başkan Yücel Gençlik Çalıştayı’nda gençlerle buluştu

Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Yücel, “Her yıl Alanya’da gençlerimizin aktif olarak katılabileceği 60’dan fazla uluslararası olmak üzere 100 üzerinde spor, kültür ve sanat faaliyeti gerçekleştiriyoruz” dedi.

banner111

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin koordinasyonunda düzenlenen Alanya Gençlik Çalıştayı’na katıldı. “Ortak Akıl” vurgusuyla Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Gençlik Meclisi Üyeleri, siyasi partilerin gençlik kolları üyeleri, yerel yönetim ve idari kurum temsilcileri de katıldı.

“TÜM ÇALIŞMALARIMIZI GELECEK ESASLI PLANLIYORUZ”

Gençlerle bir araya gelen Başkan Yücel, Alanya Belediyesi olarak yürütülen faaliyetlerin geleceğe ışık tutan projeler olduğunu belirterek, “Bizler bu şehri ihya etmeye çalışıyoruz. Bunun da yolu eğitimden ve sağlıktan geçiyor. Eğitimle her sorunun aşılacağına inanarak okullar, yurtlar, kreşler, etüt merkezleri, kütüphaneler yaptırıyoruz. Eğer biz gelecek neslimizi ihya edemezsek, onlar bizi inşa ettiklerimizi imha ederler” dedi.

“GENÇLERİN TÜM GÜNÜNÜ GEÇİRECEĞİ ALANLAR KURUYORUZ”

“Spor salonları, parklar, yeşil alanlar, macera parkları kurarak sizlerin vakit geçirebileceği alanlar oluşturuyoruz” diyen Başkan Yücel, “Sosyal alanların sayısını artırmak için ekiplerimiz durmadan çalışıyor. Hepsinin temelinde vatandaşlarımızın faydası var. Sizlerin yararı gözetilerek projeler üretiyoruz. Sadece somut olarak değil, soyut olarak da size tatmin sunacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Yılda 60’dan fazlası uluslararası olmak üzere 100’ün üzerinde spor, kültür ve sanat faaliyeti gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİN HER DAİM YANINDAYIZ”

Başkan Yücel, Alanya Belediyesi’nin öğrenciler için hayata geçirdiği Kampüs Alanya uygulaması başta olmak üzere diğer faaliyetlere ilişkin de bilgiler verdi. Başkan Yücel, “İhtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edilip burs sağlanmasından tutun da öğrencilerin masraflarını azaltacak çalışmalar yapmaya kadar pek çok alanda çalışma yürütüyoruz. Hayata geçirdiğimiz Kampüs Alanya uygulaması ile öğrencilerimize yönelik firmalardan indirimler sunuyoruz. Yine açtığımız Gençlik Hizmetleri Birimimizde kütüphaneden oyun alanlarına, ücretsiz ikramlardan ders çalışma alanlarına kadar pek çok imkânı sunuyoruz. Öğrencilerimiz için çamaşırhane kurduk ve bugüne kadar 1500’den fazla öğrencimizi faydalandırdık. Kısaca Alanya Belediyesi olarak öğrencilerimizin her daim yanındayız ve destekçisiyiz” dedi. Başkan Yücel’in ardından çalıştaya katılan kurum temsilcileri ve gençler de konuşmalar gerçekleştirerek kent adına yapılabilecekler üzerine görüşlerini belirttiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.