banner203

CHP’li Aydın Özer’den AGC’ye ziyaret

Alanya’ya gelen CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, AGC yönetimi ile bir araya geldi. Ziyarette AGC Başkanı Gaye Coşkun, internet yasasının bir an önce çıkarılması talebini yinelerken, Milletvekili Özer de, iktidara geldiklerinde havuz medyası oluşturma düşüncelerinin olmadığını söyledi. 

CHP’li Aydın Özer’den AGC’ye ziyaret


CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti. Milletvekili Özer’e ziyarette CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile İlçe Yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Özer’in gazetecilerle tanışmasının ardından konuşan AGC Başkanı Gaye Coşkun, yerel medyanın sorunları hakkında bilgi verdi. Coşkun, özellikle Basın Meslek Yasası ve İnternet Yasası konusunda beklentilere dikkat çektiği açıklamasında ‘Biz bir meslek yasası istiyoruz. Eline bir fotoğraf makinesi alan ve kendisine sosyal medya hesabı açan gazeteci olmasın. Meslek yasasının çıkması basın yasasının güçlendirilmesi ve internet yasasının artık olması gerekiyor. İnternet yasası çıkmadıkça ne işinin dört dörtlük yapan internet gazetelerinin hakkı korunmuş oluyor ne de onlarla rekabet eden merdiven altının önüne geçilmiş oluyor. Herkes gazeteci. Biz herkesin gazeteci olmasını istemiyoruz. Biz yasal düzenlemelerin oluşması adına destek istiyoruz” dedi. 

banner111

“HAVUZ MEDYAMIZ OLSUN DİYE DÜŞÜNMÜYORUZ”

Yerel basının çok önemli olduğunu vurgulayan Milletvekili Özer de, “Yerel basın bizim buradaki sesimiz. Yerel basın ayaları üzerinde duramıyorsa, sıkıntı yaşıyorsa ya kaybolup gidiyor ya el değiştiriyor. Bunun önüne geçmek lazım. Genel başkanımız da aynı fikirde. Biz iktidara gelelim, bizim de havuz medyamız olsun diye düşünmüyoruz. Herkesin özgürce yazabildiği, görüntüleyebildiği, kendini savunabildiği, halkın dertlerini anlatabildiği bir medyaya şiddetle ihtiyacımız var. Bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Millet İttifakı iktidara geldiği zaman mevcut yapıya benzer bir yapıyı kendi içinde oluşturuyorsa hiç gerek yok. O zaman bizim iktidara gelmemizin hiçbir anlamı yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 17:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83