Cumhuriyet şehri Gazipaşa büyük bir görkemle 100.yılı kutladı

Cumhuriyetin 100. yıl coşkusu Gazipaşa’da görkemli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet aşığı Gazipaşalılar sokaklara doldu taştı. Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü, 100. Yılda 100 Zeybek gösterisi ve Gökçe konserine, binlerce vatandaş akın etti.

Cumhuriyet şehri Gazipaşa büyük bir görkemle 100.yılı kutladı


Cumhuriyet coşkusunu kalbinde hisseden binlerce Gazipaşalı, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde sokaklara akın etti. Binlerce Gazipaşalıyı buluşturan Fener Alayı Yürüyüşüne Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özkurt, CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Fahri Oğuz, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Sümbül, CHP Gençlik Kolları Başkanı Umut Uysal, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yöneticileri ve binlerce vatandaş katıldı. Paşa offroad kulübünün eşliğinde Bülent Ecevit Caddesinden başlayan Fener Alayı yürüyüşü, meşaleler ve marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanında tamamlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalığın içinde gösteri için yer alan Gazipaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Cumhuriyet’in 100. yılında, saat 19.23’te 100 Zeybek’le büyük bir görsel şölen yarattı. Cumhuriyet’in 100. Yıldönümüne özel gerçekleştirilen coşkulu kutlama programında, tüm ilçe halkının ‘Yaşasın Cumhuriyet!’ sloganları tüm meydanda yankılandı.

ŞARKICI GÖKÇE, CUMHURİYET’İN 100. YILINDA MUHTEŞEM SAHNE PERFORMANSIYLA GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Her yıl ilçede büyük bir coşkuyla düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bu yıl sanatçı Gökçe’nin katılımıyla daha da coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
Sanatçı Gökçe, Cumhuriyetin 100. Yılı akşamında Gazipaşalılarla buluştuğu Cumhuriyet Konserinde muhteşem sahne performansıyla gönüllere taht kurdu. Binlerce Gazipaşalının buluştuğu konserde hep birlikte şarkılar söylendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gazipaşa’ya yakışır bir şekilde kutlandı. Usta sunucu Alpdoğan Esenoğlu’nun muhteşem sunumlarıyla birleşen gece, coşkulu bir şekilde sona erdi.

BAŞKAN YILMAZ, CUMHURİYET’İN 100. YILINI KUTLADI

Her fırsatta Gazipaşa’nın bir Cumhuriyet Şehri olduğunu vurgulayan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, konser öncesi konuşmasında herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Yılmaz, “Bugün Cumhuriyetimizin 100. Yaşını büyük bir gururla kutluyoruz. Her şey bundan çok uzun yıllar önce bir inanış hikâyesiyle başladı. Önce kendine inanan Mustafa Kemal, bir ulusun kendi topraklarında özgürce yaşayabileceğine de inandı. O masmavi gözlü dev yürekli adam, yanındaki herkesi; özgürlüğe, milliyetçiliğe, devrimlere ve güzel günlerin geleceğine inandırdı. Bir inanışla başlayan mücadelemiz, bize Cumhuriyetimizi kazandırdı. Sahi neydi bu Cumhuriyet? Kimsesizlerin kimsesidir Cumhuriyet. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin adıdır Cumhuriyet. Çağdaş ve demokratik bir ülkede yaşama inancından asla ödün vermeyen bir halkın, en büyük zaferidir Cumhuriyet. İnsanların aydınlanmasıdır Cumhuriyet. Bugün burada binlerce insanın, kendi hür iradesiyle bulunmasıdır Cumhuriyet! Ne mutlu bize ki Cumhuriyet’in çocuklarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi, ikinci yüzyıla da aynı kararlılıkla hep birlikte taşıyacağız. Biliyoruz ki, geçmişin ışığıyla yol alanlar geleceği de aydınlatacaktır. Bizler Atamızın ilkeleri ışığında, Cumhuriyetin aydınlattığı yolda, akıl ve bilim temelinde, çağdaş bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğe, umutla ve cesaretle yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Değerli konuklarımız, Gazipaşa bir Cumhuriyet şehridir. Bu şehir, Atatürk sevdalılarının şehridir. Atamızın ismini gururla taşıyan ilçemizde, Cumhuriyet sevgisi ve inancı hiçbir zaman bitmeyecek, sonsuza kadar yaşatılacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilelebet yaşayacaktır dediği Cumhuriyetimizi; hep birlikte, heyecan ve coşkuyla kutlayacağımız daha nice yıllarımız olsun. Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum.” sözleriyle tüm Gazipaşalıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 

banner111

BAŞKAN YILMAZ’DAN CUMHURİYET’İN 100. VE İLÇEYE GAZİPAŞA İSMİNİN VERİLİŞİNİN 101. YILINA ÖZEL BELEDİYE ÇALIŞANLARINA 3024 TL İKRAMİYE

Çalışan emekçi personelin her zaman yanında olduklarını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü  ve ilçeye Gazipaşa isminin verilişinin 101’inci Yıldönümü sebebiyle, belediyede çalışan tüm işçilere 3024 TL  ikramiye vereceğini açıkladı.
Göreve geldiği günden bu yana her zaman çalışanlarının hakkını gözeten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz; “Değerli Hemşerilerim, sizlerin hayatını kolaylaştırmak ve refahını artırmak için gece gündüz demeden; Asfalt ve parke yollar yapan, çadır kuran, ilmek ilmek duvar ören, çiçekten Cimbiti nohutuna kadar üretim yapan, zorlu yollara beton seren, hastamızın, yaşlımızın, ihtiyaçlımızın elinden tutan, böyle coşkulu etkinliklerde güler yüzle hizmet eden, şehrimizin her noktasını çiçek gibi yapan, sokaktaki dostlarımıza kol kanat geren emekçi mesai arkadaşlarıma huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimizde çalışanlarımızın hakkını, alın terleri kurumadan ödeyeceğiz demiştik. Sözümüzü tuttuk. Tüm arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığını zamanında ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü, İlçemize Gazipaşa isminin verilişinin 101’inci yılında, belediyemizde ve belediyemize bağlı şirketlerde çalışan emekçi işçilerimize, 3024 Türk Lirası ikramiye veriyoruz. Sağlıkla, mutlulukla kullansınlar. Alın terinin ve emeğin her zaman yanındayız.” sözleriyle belediye çalışanlarına müjdeyi verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83