Eko okullarda bitkisel yağ eğitimi ve ekipman teslimi gerçekleştiriliyor

Alanya Belediyesi “Çevreci Kent Yeşil Alanya” olgusu ile çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda eko okullar kapsamında Bitkisel Atık Yağların Ayrı Toplanması Projesi’nin eğitimleri ve ekipman teslimleri gerçekleştiriliyor.

Eko okullarda bitkisel yağ eğitimi ve ekipman teslimi gerçekleştiriliyor

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından oluşturulan, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen “Eko Okul Programı” kapsamında eğitimler devam ediyor. Bitkisel Atık Yağların Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi kapsamında eko okullarda 2022-2023 yılı 2. eğitim öğretim döneminde Alanya’da bulunan toplam 38 eko okulda eğitim verilmesi hedefleniyor. Projenin başlamasıyla birlikte 13 eko okulda “Atıksız Yaşam” ve “Bitkisel Atık Yağların Ayrı Toplanması” eğitimleri gerçekleştirildi.

ÇEVRECİ ÖĞRENCİLER BİTKİSEL ATIK YAĞLARIN AYRI TOPLANMASINA DESTEK OLUYOR

banner111

Çevreci okullarda bulunan öğrencilere bitkisel atık yağların ayrı toplanmasının amacı, çevre kirliliğini önlemek, çevre ve insan sağlığını korumak için oluşan bitkisel atık yağları ayrı toplamanın gereği ve önemini vurgulayan eğitimler veriliyor. Çevreci öğrenciler de bitkisel atık yağları ayrı toplayarak fabrikalarda biodizel olmasına destek oluyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83