Gazipaşa'da taşkın haciz şoku

Belediyeye uygulanan haciz işlemiyle ilgili konuşan Yılmaz, seçim öncesinde belediye başkanlarının elinin kolunun bağlanılmaya çalıştığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Ben bunun altından kalkacağım, gerekirse öderim” dedi.

Gazipaşa'da taşkın haciz şoku

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, belediyeye yapılan haciz işlemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kombiyle ilgili karara bağlanan bir dosyaya süresinde yapılan itirazların dikkate alınmadığını ileri süren Başkan Yılmaz, belediye avukatlarının İstinaf Mahkemesi’ne başvuruda bulunduğunu belirtti. Davacı tarafın, İstinaf Mahkemesi’nden gelecek sonucu beklemeden icra takibi başlattığını belirten Yılmaz, belediyenin kamu hizmeti veremez hale getirilmeye çalışıldığını söyledi. Kendisinden önce görev yapan iki belediye başkanının da aynı durumla karşı karşıya kaldığını kaydeden Yılmaz, “Biz bu tarz planlı durumlara karşı her zaman hazırlıklıyız. Yılmıyoruz, yıpranmıyoruz, eğilip bükülmüyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz, konuyla ilgili şunları söyledi: “İlçemizde 1996 yılından bu yana devam eden Kombi davaları ile ilgili olarak 24 Eylül 2021 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında; “Davası biten, bize ulaşan ve ödemesi kesinleşen bütün dosyaların ödemesini yaptık.” diye belirtmiştik.

Basın açıklaması yaptıktan sonra, 31.05.2022 tarihinde yeni bir dosya karara bağlanmıştır. Söz konusu dava dosyasına süresinde itiraz ettiğimiz halde, itirazımız süresinde yapılmadığı gerekçesi ile mahkeme tarafından dikkate alınmamıştır. Davanın karşı tarafın lehine sonuçlanmasının ardından, Belediyemiz avukatlarınca İstinaf Mahkemesine başvuruda bulunulmuştur. Davacı taraf, İstinaf Mahkemesinden gelecek sonucu beklemeden icra takibi başlatmıştır. 

banner111

24.11.2022 tarihinde dava vekilleri belediyemize gelerek haciz işlemi gerçekleştirmişlerdir. Ayrıca üzerinde kamu hizmetine tahsislidir kararı bulunduğu halde, araçlarımıza yakalama kararı koydurmuşlardır. Haczedilebilir banka hesaplarına bloke koydurdukları gibi mahkeme kararının belirlediği borç miktarının neredeyse yüz katı olan milyarlarca değerindeki gayrimenkullerimize de haciz koydurmuşlardır. Kısaca belediyemizi kamu hizmeti veremez duruma getirmeye çalışmışlardır.

Yapılan haksız ve hukuksuz işlemlere karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün itibarı ile kamu hizmetinde kullandığımız araçlarımızdaki yakalama kararları kaldırılmıştır. Yapılan taşkın hacizlere karşı da gerekli işlemler yapılmaktadır. Biz her zaman Gazipaşa’mızın çıkarlarını düşünerek hareket ediyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda hiçbir mal varlığı bulunmayan bir davacıya, davası kesinleşmemiş bir dosya için ödeme yapmak oldukça risk taşımaktadır. Dava kesinleşip davacının lehine sonuçlanır ise Gazipaşa Belediyesi, kazanılan miktarı ödeyebilecek güçtedir.

Tarih tekerrürden ibarettir. Bugün olduğu gibi geçmişte de seçim dönemi yaklaştıkça, belediye hizmetlerini engellemek ve çalışmaların hızını kesmek adına belediye taşınmazlarına haciz ve belediye hesaplarına bloke koyulmuştu. Biz bu tarz planlı durumlara karşı her zaman hazırlıklıyız. Yılmıyoruz, yıpranmıyoruz, eğilip bükülmüyoruz!  Gücümüzü Gazipaşa halkından alıyor, Gazipaşa’mızın aydınlık geleceğini doğru inşa etmek için çok çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.