banner203

Gazipaşalılar şokta! Kadastro Alanya'ya taşındı

Gazipaşalılar şokta! Kadastro Alanya'ya taşındı

Gazipaşa Kadastro Müdürlüğü’nün Alanya’ya taşınması tepki topladı. Eski Belediye başkanı Cemburak Özgenç, daha öncesinde uyarılarda bulunduğunu ifade ederek “Arazisi hazırdı, projesi hazırdı. Küme düşmeye devam ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıl yaptığı basın açıklamasını paylaşan Özgenç, şu ifadelere yer verdi:

banner111

“Gazipaşa; gerek uluslararası Gazipaşa Havaalanı, gerek yüksek tarımsal potansiyeli, gerekse arkeolojik zenginlikleri ile ülkemizin önemli ilçelerinden birisidir. Çok şanslı ve önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Bu kadar önemli bir konuma sahip olan ilçemiz ne yazık ki kadastro hizmetleri konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Gazipaşa’nın sahip olduğu iş potansiyeli neredeyse Manavgat’ı geçmiş durumdadır. Ancak ne yazık ki kadastro hizmet birimimizin bir binası bile yoktur. Teknik personel Alanya’dan buraya gelmek zorundadır. Zaten Alanya başlı başına yüksek iş potansiyeline sahipken orada çalışan personel Gazipaşa içinde zaman ayırmak zorunda kalmaktadır. Bu yüzden hem Gazipaşa’da hem Alanya’da çalışmalar zorlu bir şekilde ve fedakarlıkla yürütülmektedir.

Bugüne kadar bir çözüm getirilir ya da yetki sahipleri harekete geçer ve geçmelidir düşüncesi ile sessiz kalmayı tercih ettim. Ancak vatandaşların yaşadığı sıkıntının giderek artması karşısında daha fazla sessiz kalamazdım. Belediye Başkanı olduğum 2004-2014 yılları arasında hiçbir siyasi komplekse kapılmadan, İktidar partisi olan Ak Parti ilçe başkanları ile birlikte ilçenin tamamını ilgilendiren ve merkezi hükümetin sorumluluğu altında ki hizmetlere Gazipaşa’mız adına katkı verdim. CHP’li ve farklı bir partinin belediye başkanı olarak işbirliği ortamı oluşturduk ve ilçemizin çok önemli problemlerini çözdük.

Örneğin Hükümet Konağı’nın alt katında merdiven altında hizmet veren Gazipaşa Adliyesi’ni ilçenin en güzel noktasına taşıdık. Nasıl mı? 3194 sayılı yasanın 18.madde uygulaması ile mülkiyet sorununu çözerek, Meclis kararımızla birlikte Adliye Binası alanını Adalet Bakanlığı’na ücretsiz tahsis ettik. O gün Ak Parti yöneticileri ile birlikte Ankara’ya giderek mülkiyet sorununu çözdüğümüzü ve derhal Adalet Sarayı’nı istediğimizi belirttik. Sonuç ne? Şimdi ilçemize yakışır bir adalet sarayımız bulunmaktadır. Yine gençlerimiz için Pazarcı Mahallesi’nde kapalı spor salonunu ilçemize kazandırdık. Bunu da CHP’li belediye yönetimi ve Ak Partili yöneticilerle birlikte ilçemiz için hareket ederek başardık.

Yine 3194 Sayılı Yasanın 18.maddesi sonucu elde ettiğimiz 6 dönümlük Kapalı spor salonu alanını, anaokulu alanını, Kültür Merkezi Alanını, Sosyal Bilimler Lisesi alanını (sonradan Zeliha Tuncer İmam Hatip lisesi yapıldı) Belediye olarak Kamuya kazandırdık ve iktidar tarafından da binaları yapılmış oldu. Bu iş birliği anlayışı ile birlikte ilçemize şimdi daha fazla saymak istemediğim birçok kalıcı hizmet kazandırdık. Yine O zamanlarda Alanya Kadastro Müdürü olan sayın İsmail Kasap’la birlikte ilçemize bağımsız bir TAPU-KADASTRO BİNASI kazandırmak için İstiklal Mahallesi’nde Maliye Hazinesi’ne ait bir parsel üzerinde çalışma yaptık. Hatta binanın ruhsatı tarafımdan onaylandı ve inşaat başlama aşamasına getirilmişti.

Ne yazık ki bu hizmet bu güne kadar tamamlanmamıştır. Yukarıda bahsettiğim gibi Gazipaşa önemli bir ilçedir. Ve bu ilçe hizmetin en iyisi ve kalitelisini hak etmektedir. Başka ilçelerin gerisinde kalmak hele hele imkanlar varken bize yakışmamaktadır. Gazipaşa işlem hacmi
açısından Bağımsız bir TAPU-KADASTRO binasını ve personelini hak etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023, 08:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83