Hancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

CHP Antalya milletvekili aday adayı Ali Hancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Hancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı


Mesajında basının demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten CHP Antalya milletvekili aday adayı Ali Hancı, kamuoyunun aydınlatılmasında gazetecilerin önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.
Doğru ve tarafsız bilgiye kısa sürede ulaşılmasını sağlayan gazetecilik mesleğinin, bu anlamda sorumluluğunun da büyük olduğunu kaydeden Hancı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi bir çok önemli görevler üstlenmektedir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan ve aynı zamanda kamuoyunun vicdanını da temsil eden basın mensuplarımız, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Gerek ulusal basın temsilcilerimiz, gerekse yerel basın mensuplarımız ilçemizde gelişen haberleri yayın organlarına taşıyarak, vatandaşların doğru ve hızlı bilgilenmesi için çaba sarf ediyorlar’’

ELEŞTİRİLERİNİZİ HER ZAMAN ÖNEMSEYECEĞİZ

banner111

Uzun yıllardır aktif siyasetle uğraşan ve gazetecilerin ciddi anlamda Alanya’ya katkısının olduğuna dikkat çeken  Ali Hancı, ‘’Alanyamızın gelişmesi ve kalkınmasına dönük yapılan proje ve hizmetlerde değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür.  Bu anlamda dün olduğu gibi bundan sonrada basınımızın eleştirilerini önemseyeceğiz. Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakârca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarımızı da rahmetle anıyorum.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.