Hayırseverlere takdir belgesi verildi

Hayırseverlere takdir belgesi verildi

Alanya'da dini ve hayri hizmetlere olan katkıları ve hayırseverlikleriyle bilinen İbrahim Başkaptan, Kerim Başkaptan ve Ahmet Gönüllü’ye Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından “Takdir Belgesi” gönderildi.

banner111

Takdir Belgeleri müftülük makamında düzenlenen törende İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından hayırsever İbrahim Başkaptan, Kerim Başkaptan ve Ahmet Gönüllü’ye takdim edildi. Hayırseverlere teşekkür eden Müftü İlhan şu ifadelere yer verdi: "Camiler ve Kur’an Kurslarımız Rabbimizi, Dinimizi, Kitabımızı, Peygamberimizi ve hayatı öğrendiğimiz mekanlardır. Medeniyetimizde hiçbir şehir, camisiz ve mabetsiz düşünülemez.  Camiler varlığıyla İslam beldelerinin bağımsızlığının bir göstergesidir. Kur’an kurslarımız ise hayırlı nesiller yetiştirmemize katkı sağlayan, gözümüzün nuru evlatlarımızı Kur’an’la ve Peygamberimiz (s.a.s)’in örnek hayatıyla buluştuğu önemli mekanlardır. Çocuklarımız, Kur’an kurslarımız vasıtasıyla Yüce Rabbimizi daha iyi tanımakta, İmanı ve İslam’ı tertemiz kalplerine nakşetmekte, Kur’an-ı Kerim’le ve Peygamberimizin örnek hayatıyla daha yakından tanışmaktalar. Kur’an’ın istediği, Peygamberimizin de yaşayarak gösterdiği doğruluk, dürüstlük, şefkat, merhamet, sevgi, saygı, paylaşma, yardımlaşma, kardeşlik, hak ve adalet gibi ahlâkî değerleri daha derinden kavramaktalar. Ayrıca okumanın ve ilmin önemini daha derinden hissetmekteler. Zira biliriz ki çocuklarımız, Yüce Allah’ın bize en büyük emanetlerindendir. Onları kendini ve Rabbini bilen, sorumluluklarının farkında olan, milletine ve insanlığa faydalı nesiller olarak yetiştirmek de her anne babanın evladına karşı en önemli vazifesidir. Kendimiz de çocuklarımıza örnek olacak şekilde Kur’an’ı okumak, anlamak, düşünüp ibret almak ve hayatımıza rehber kılmak için gayret göstermeliyiz.
Bu vesileyle ilim ve ibadet mekânlarına destek veren hayırseverlerimiz İbrahim Başkaptan, Kerim Başkaptan ve Ahmet Gönüllü’ye teşekkür ediyorum. Rabbim kendilerine daima bereket ihsan eylesin. Hayır ve hasenatların yüce katında en güzel şekilde kabul buyursun" dedi.
Belge takdim töreni iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83