İşte THY'nin normalleşme rotaları

İşte THY'nin normalleşme rotaları
Türk Hava Yolları, haziran ayından itibaren Türkiye içindeki tüm noktalara, yurt dışında ise 23 noktaya uçmayı planlıyor.

Son olarak uçuşlara başlama tarihini 28 Mayıs'a kadar eteleyen Türk Hava Yolları, uçuş yasakları sonrası için yol haritasını hazırladı. Hazırlanan yol haritasına göre THY, haziran itibariyle yurt içinde tüm noktalara, yurt dışında ise 23 noktaya uçmayı planlıyor. Şirketin haftalık yurt dışı uçuş frekansı ise 75 olarak öngörülüyor. Yasağın kalkmasının ardınan uçuşların kademeli olarak arttırılması ve ilk etapta uçuşların yüzde 60'ının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Haziranda 23, temmuzda 103, ağustosta 160 noktaya uçmayı planlıyor

THY'nin yurt dışında uçuşlara başlatacağı ilk 23 nokta ise; Kanada-Toronto, Kazakistan-Almatı, Afganistan-Kabil, Japonya-Tokyo, Çin-Şanghay, Güney Kore-Seul, Singapur, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya-Viyana, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Beyaz Rusya-Minsk, Gürcistan-Tiflis, Lübnan-Beyrut, Kuveyt ve İsrail-Tel Aviv olarak belirlendi.

Temmuz ayına gelindiğinde ise THY, 74 ülkeye 103 noktaya 572 frekansla, ağustos ayında ise 98 ülkede 160 noktaya 937 frekansla uçmayı hedefliyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 11:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83