Karakocalı Dimçayı Acınar Yolu’nda genişletme çalışması başladı 

Alanya Belediyesi, ilçe genelinde trafik yoğunluğunu azaltmak için alternatif yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamdaki çalışmalar Oba Mahallesi Karakocalı Dimçayı Acınar Yolu ile devam ediyor.

Karakocalı Dimçayı Acınar Yolu’nda genişletme çalışması başladı 

banner111

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol ve Asfalt Birimi ekipleri Oba Mahallesi’nde araç trafiğinin yoğun olduğu Karakocalı Acınar Yolu’nda genişletme ve düzenleme çalışmasına devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daha önce Dimçayı Ak Mezarlık istikametinde gerçekleştirilen genişletme çalışmasının ardından Dimçayı turizm bölgesine de alternatif ulaşım güzergâhı olarak planlanan Acınar Yolu’nda genişletme çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

BAŞKAN YÜCEL: “ACINAR YOLU’NU MODERN BİR CADDEYE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Bölgenin Oba Mahallesi’nin en yoğun yerleşim yerlerinden birisi olduğunun altını çizen Başkan Yücel açıklamasında, “Daha önce Oba Mahallemizin çeşitli noktalarında hayata geçirdiğimiz modern ve kullanışlı caddelere bir yenisini daha ekliyoruz. Hem o bölgede yaşayan vatandaşlarımız için hem de Dimçayı’ndaki turizm alanlarına Çevre Yolu’ndan ulaşım sağlayacak Acınar Yolu’nu kısa zamanda hizmete sunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜCEL, “ DİMÇAYI ULAŞIMINDA ACINAR YOLU ÖNEMLİ”

Acınar Yolunun Dimçayı turizm alanlarına ulaşımdaki önemine dikkat çeken Başkan Yücel, “Özellikle yaz aylarında çok yoğun bir trafik yoğunluğuna sahne oluyor. Alanya’ya şehir dışından gelen konuklarımız Dimçayı piknik alanlarına gitmek için bu yolu kullanıyorlar. Nedeni ise navigasyonun Dimçayı ulaşımı için bu yolu göstermesidir. Belediye olarak bu konuyu dikkate alarak Acınar Yolu’nda gerekli ölçümleri yaparak, hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. Kısa sürede, çevreyolundan Dimçayı istikametine modern bir yolu vatandaşlarımıza ve misafirlerimize kazandırmış olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83