banner203

Kaymakam Ürkmezer, ‘Mobil Trafik Eğitimi’ etkinliğine katıldı

Konaklı Menderes İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından öğrencilere trafik eğitimi vermek amacıyla düzenlenen Mobil Trafik Eğitimi etkinliğine katıldı. Etkinlikte jandarma personelleri tarafından öğrencilere uygulamalı olarak Yaya Geçidi ve Trafik Işıkları eğitimi verildi. Öğrencilere trafik kurallarının öneminden bahseden Ürkmezer trafik kurallarına uymanın hayat kurtaracağını söyledi.

Kaymakam Ürkmezer, ‘Mobil Trafik Eğitimi’ etkinliğine katıldı

Konaklı Menderes İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından öğrencilere trafik eğitimi vermek amacıyla düzenlenen Mobil Trafik Eğitimi etkinliğine katıldı. Etkinlikte jandarma personelleri tarafından öğrencilere uygulamalı olarak Yaya Geçidi ve Trafik Işıkları eğitimi verildi. Öğrencilere trafik kurallarının öneminden bahseden Ürkmezer trafik kurallarına uymanın hayat kurtaracağını söyledi. Ürkmezer, “Özellikle emniyet kemeri çok önemli. Anne, babanızın arabasına bindiğinizde herhangi bir kaza durumunda zarar görmemek için emniyet kemerinizi takmanız gerekli. Anne babanıza da emniyet kemeri takmalarını söylemeniz gerekli” dedi. Trafik eğitimi sonrası Ürkmezer tarafından öğrencilere Jandarma Genel Komutanlığı’nın göndermiş olduğu trafik boyama kitabı, bloknot ve trafik düdüğü hediyeleri verildi.

“MASKEYE DİKKAT EDİN” 

Trafik Eğitimi etkinliğinden sonra ilkokul sınıflarını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilere pandemiden dolayı maske, mesafe, hijyen konularına dikkat etmelerini söyledi. Daha sonra öğrencilere kitap okumanın önemini anlatan Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve okul yönetimi eşliğinde öğrencilerle kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

ÇALIŞMALAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

banner111

Kitap okuma etkinliğinden sonra Okul Müdürü Necip Fazıl Çakmak ve öğretmenlerle toplantı yapan Ürkmezer, okul yönetimi ve öğretmenlerden öğrencilerin eğitim, öğretim durumları hakkında bilgiler aldı. Öğretmenlerle yapılan toplantıda Ahenk Projesi hakkında konuşan Ürkmezer “Ahenk Projesi’nde amacımız öğrencilerimiz için yapılan ve yapılacak olan tüm proje, faaliyet ve çalışmaları tek çatı altında toplayarak sistematik hale getirmek ve bu çalışmaları eğitimin tüm paydaşlarıyla beraber gerçekleştirmek. Diğer bir konu ise Ahenk Projesi’nin içinde bulunan kitap okuma etkinlikleri. Biz her hafta ziyaret ettiğimiz okullarımızda öğrencilerle birlikte kitap okuyoruz amacımız kitap okumanın önemini onlara anlatmak ve bu konuda öğrencilerimize örnek olmak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 15:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83