banner203

Kaymakam Ürkmezer’den meslek lisesine ziyaret

Yeni eğitim öğretim döneminde okul ziyaretlerini sürdüren Kaymakam Ürkmezer, eğitimdeki amaçlarının tüm okulların tercih edilebilir bir seviyeye gelmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Kaymakam Ürkmezer’den meslek lisesine ziyaret

Alanya Kaymakamı Fatih ÜrkmezerDemirtaş Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Demirtaş Çok Programı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer ilk olarak öğrencilerle birlikte bayrak ve İstiklal Marşı törenine katıldı. Törende öğrencilere hitap eden Kaymakam Ürkmezer, “Değerli öğretmenler ve öğrenciler hepinize iyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okullarımızı ziyaret ederek sizi yalnız bırakmıyoruz. Alanya’daki eğitim camiasında amacımız tüm okullarımızın tercih edilebilir bir seviyeye gelmelerini sağlamak. Alanya’mızın neresinde olursa olsun eğitim gören öğrencilerimizin umutla geleceğe başarılı bir şekilde hazırlanması için çalışıyoruz. Bizim için meslek liseleri çok önemli. Öğrencilerimizin hem meslek öğrenip hem de istedikleri alanlara yönelmeleri ve bu alanlarda iyi yönlendirilmeleri lazım. Siz değerli meslek lisesi öğrencilerimiz yaptığı seçimlerle ve öğrendikleri mesleklerle meslek liselerimizin tercih edilmesine fayda sağlayacaksınız. Sizin için en önemli şey ne iş yapıyorsanız yapın yaptığınız işin en iyisini yapmak için çalışın. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum” dedi. 

OKULUN BÖLÜMLERİNİ GEZDİ

Konuşmadan sonra okul Müdürü Uğur Aydın’dan okul hakkında bilgiler alan Kaymakam Ürkmezer okulun tarım bölümü, aşçılık bölümü ile okul kütüphanesini gezdi. Daha sonra özel eğitim sınıfı ve lise sınıflarını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer öğrencilerle sohbet ederek meslek seçimleri hakkında konuştu ve öğrencilerle birlikte kitap okudu. 
 

banner111

“AMACIMIZ ÇALIŞMALARA NİTELİK KAZANDIRMAK”

Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle toplantı yapan Kaymakam Ürkmezer, AHENK Projesi ile ilgili konuştu. Ürkmezer, “Biliyorsunuz öğrencilerimiz için yapılan tüm faaliyetleri AHENK Projesi çatısı adı altında toplamaya devam edeceğiz. Amacımız öğrencilerimiz için yapılan tüm çalışmalara nitelik kazandırmak. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizin hem akademik başarısı hem de sosyal, kültürel ve sportif başarıları için bu alanlara yoğunlaşmalarına yardımcı olmaya devam etmeliyiz. Hepinize gayret ve çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83