Kent Konseyi turizm sektörü emekçi temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan başkanlığında turizm sektörü emekçi temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

Kent Konseyi turizm sektörü emekçi temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Toplantıya HOTED Onursal Başkanı Başdanışmanı Hakan Halit Yeni, Gastronomi Yıldızları Derneği Başkanı Hidayet Kızıları, Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Ergül Demiral, HOTED Başkanı Sevgi Topuzel, Akdeniz Anadolu Teknik Yöneticileri ve Çalışanları Derneği İlhami Yalçınkaya, Akdeniz Yiyecek ve İçecek Yöneticileri Derneği Başkanı Mustafa Gencer katıldı.

banner111

Toplantıda 2023 turizm sezonu ve sorunlar değerlendirildi. Öne çıkan sorunlar arasında kalifiye personel sorunu ve personelin sektörü terketmesinin nedenleri konuşuldu.

Alanya’da kiraların çok yüksek olması nedeniyle çalışan ailelerin sektörü terkettiği ve kalifiye personel sorunun katlanarak devam ettiği belirtildi. Sektörün böylece daha büyük sorunları beklediği tartışıldı.

İşletme sahiplerinin lojman kapasitelerinin hızla arttırılması gerektiği, barınma krizinin bir an önce çözüme kavuşmasının çok önemli olduğu vurgulandı. Fahiş kira artışlarının önüne geçilmesi büyük oranda sorunun çözümü için acil ihtiyaç olduğu tespit edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83