banner203

MÜTBİR'den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ziyaret

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ile ALTSO Başkanı Eray Erdem T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ziyarette bulundu.

MÜTBİR'den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ziyaret

MÜTBİR tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR)  olarak, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) kurucu yönetim kurulu üyesi olan Eray ERDEM ile T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bir dizi ziyaretlerde bulunduk. 

Riskli Yapılar Daire Başkanı Serdar CANİKLİ, Yapı Denetim Daire Başkanı Tuna ACAR, Yapım Teknolojileri ve Laboratuvar Daire Başkanı İrşade AYDOĞDU ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Tuna CEBECİOĞLU ile Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren müteahhitlerimiz adına görüşmelerde bulunduk ve müteahhitlerimizin mevcut sorunlarını aktarıp, bu sorunların çözümü için istişarede bulunduk.

İnşaat sektöründe; üyelerimizin aktardığı en büyük sorunlar, özellikle şehir dışından gelen yapı denetim firmalarının, müteahhitlerimizin iş programına fiziki mesafeden dolayı uymakta zorluk çektikleridir. Bu yapı denetim firmaları, kendilerine göre beton ve iş programı yapılması taleplerinde bulunup ayrıca onaylı projelere müdahale etmek ve dizayn ile ilgili sıkça değişiklik taleplerinde bulunmaktadırlar. 

banner111

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR)  olarak, bu sorunları ele alıp nasıl çözebiliriz ve sistemi nasıl daha sağlıklı işleyebilir hale getirebiliriz diyerek, gerekli toplantıları gerçekleştirdik. 

Ayrıca konu ile ilgili olarak T.C Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat KURUM bilgilendirildi ve kendisi genel müdür daire başkanları ve yardımcılarına talimatlarda bulunup, bu bağlamda yapılan toplantıya sorunların çözümü için daha yakından ilgileneceklerini iletip, bizim çözüm önerilerimizi alıp, ivedi olarak Antalya’da bu hususla alakalı yapı denetim firmaları ve müteahhitlerle toplantılar düzenleneceğini bildirdi. Ayrıca Antalya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürümüz Tevfik ALTINAY ile görüşülüp bir toplantı ayarlanacağını, konuyla alakalı kendileriyle direk irtibata geçilmesini belirtip, süreci hızlandırmak adına efor sarf edeceklerini ilettiler.

Biz Alanya MÜT-BİR olarak, müteahhitlerimizin sorunlarını takip edip, bu hususlarla alakalı olarak edindiğimiz tüm gelişmeleri de kendilerine aktaracağız.'

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.