Onlar işini aşkla yapıyor

Onlar işini aşkla yapıyor

Alanya merkez ve kırsal mahallelerde her gün 550 kişiye sıcak yemek ulaştıran Antalya Büyükşehir Belediye Alanya Aşevi çalışanları, yemek verdikleri evlerde özellikle yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarla da yakından ilgileniyor. İhtiyaç sahiplerinin dertlerini dinleyen görevliler, istek ve taleplerini de karşılıyorlar. Son olarak Alanya Aşevi çalışanlarının tespiti ile Tükler Mahallesi’nde yaşayan 104 yaşındaki Hürriyet Teyzeye soba hediye edildi. Aşevi Sorumlusu Emine Keyaoğlu ekibi ile birlikte yaşlı kadının evine gitti ve kendisinden istenen sobayı hediye etti.

Öte yandan Alanya Aşevi personeli Orhan Mahallesi’nde yalnız yaşayan Meryem Yüksel’in evine gittiğinden kapıyı açmaması üzerine evin çevresinde araştırma yapmış ve yaşlı kadını bahçede yerde cansız halde bulmuştu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayın ardından emniyet güçlerine bilgi veren Alanya Aşevi çalışanları yaşlı kadının ailesine de ulaştı. Düşerek başını taşa çarptığı belirlenen yaşlı kadının cenazesi toprağa verilmişti. Aşevi çalışanları bugün Meryem Yüksel’in evine giderek yakınlarına taziye dileklerini ilettiler. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl da Alanya Aşevi personeli evinin banyosunda düşerek ağır yaralanan ve boyunca banyoda mahsur kalan bir vatandaşa ulaşmıştı. Vatandaşın hastaneye kaldırılarak tedavi edilmesi ve huzurevine yerleşmesi sağlanmıştı.

banner111

Alanya Aşevi çalışanları kendi imkanları ile temin edilen yardım malzemeleri düzenli olarak değişik zamanlarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İhtiyaç sahipleri Keyaoğlu ve ekibinden daha çok kişisel kulamım malzemesi, yatak, battaniye ya da mutfak gereçleri istiyor. Tüm malzemeler gönüllülük esası ile temin edilerek ihtiyaç sahiplerine veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2023, 17:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83