Özçelik: “Alanya’yı hak ettiği yere taşıyacağım”

CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik'in ilçe halkı ile buluşması için tanıtım toplantısı düzenlendi. Özçelik konuşmasında “Amacım sizlere hizmet etmek, bu şehri hak ettiği yere taşımaktır” dedi.

Özçelik: “Alanya’yı hak ettiği yere taşıyacağım”

Alanya Kültür Merkezi'ndeki (AKM) toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldı.  CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in mesajı ile Osman Özçelik'in biyografisi paylaşıldı.

Konuşmacıların ardından en son sahneye çıkan CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik sözlerine şöyle başladı:

‘’Ben Osman Tarık Özçelik. Alanya’da doğdum. Bu şehrin sokaklarında oynadım. Okula, kahveye, sinemaya burada gittim. Kargılık’ta denize girdim. Arkadaşlarım, dostlarım, komşularım burada, aranızda. Üniversite okumak için Ankara’ya gittim, mezun olunca yine şehrimize döndüm. İşimi ve ailemi burada kurdum. Bu şehirde evlat ve torun sahibi oldum. Her eksikliğe, her zorluğa siz hemşehrilerim gibi ben de direndim, ben de çözmeye çabaladım. Kazandığım her lokmayı burada bölüştüm. Hemşehrilerimin desteğiyle işimizde büyüdük, kazandıkça daha çok paylaştık, paylaştıkça hep beraber büyümeye devam ettik. Tüm bunları şan şöhret ya da makam mevki için yapmadık”

BU ŞEHRİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIM

“Bugün huzurunuzda olmamın en önemli sebeplerinden birisi Alanya’ya olan sevdam” diyen Aday Osman Tarık Özçelik ‘’Amacım sizlere hizmet etmek, bu şehri hak ettiği yere taşımaktır. Ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisinin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak büyük bir gururla karşınızdayım’’ dedi.

banner111

ŞEFFAF, DÜRÜST, KATILIMCI BİR ŞEKİLDE YÖNETMEYE ADAYIM

Özçelik, ‘Ben bir makama değil, bir amaca adayım’ şeklindeki ifadesiyle konuşmasına şöyle devam etti:

“Alanya’mızı yeni bir siyaset ve yeni bir yönetim modeliyle hep birlikte yeniden inşa etmeye, şeffaf, dürüst, katılımcı bir şekilde yönetmeye adayım. Amacım; akıl, bilim ve teknolojinin ışığında, kentimizi çağdaş, modern ve sosyal belediyecilik hizmet anlayışıyla tanıştırmaktır”

‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI OLMAYACAK

Aday Özçelik; ‘Ben yaptım oldu’ mantığının ötesinde güçlü, demokratik, denetlenen, cesur, şeffaf bir belediyecilik anlayışını getireceklerini ifade ederek ‘’Temel anlayışımız şudur: Kamu kurumlarının yöneticileri gücü oturduğu koltuktan ya da elindeki yetkilerden değil, halktan almalıdır. Çünkü yegâne güç halktır. Üzerime aldığım bu büyük yükün ve sorumluluğun farkındayım. Planladığımız bu anlayış değişikliği ve dönüşüm, liyakatli kadroların işidir. Alanya’mızda değişim isteyen her kesimden insanımızın desteğiyle bugün ilk adımı atıyoruz’’ dedi.

ŞEHRİMİZ ESTETİKTEN YOKSUN BIRAKILDI

“Alanya’nın nüfusu kontrolsüz bir şekilde büyümeye devam ediyor, altyapımız olduğu yerde sayıyor” diyen CHP Adayı Özçelik ‘’Şehrimizin temel üretim gücü olan tarım ve turizm tamamen genel gidişata bırakılmış durumdadır. İstikrarlı elektrik, temiz su ve güvenli yol ihtiyacı çağdaş bir kentten beklenen altyapı seviyesinin çok gerisinde kalmıştır. Yaşlılarımızın ve engelli bireylerimizin sosyal yaşama erişimlerini sağlayacak yapılanmalarımız mevcut değildir. Trafik yoğunluğu zaman kaybına neden olmakta, çevre ve insan sağlığına negatif etkilerde bulunmaktadır. Şehrimizin kültürel kimliği kaybolmaya yüz tutmuştur. Genel olarak bakıldığında, şehrimiz estetikten yoksun bırakılmıştır’’ ifadelerini kullandı.

ÖZÇELİK ‘’BAŞLIYORUZ, BAŞARACAĞIZ’’

Osman Özçelik sözlerini şöyle tamamladı:

“Çözüm için Uğrak’tan Okurcalar’a, Karapınar’dan Bayır’a, Alacami’den Süleymanlar’a Alanya’yı bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, kapsamlı bir planı hayata geçireceğiz. Kıymetli Alanya’lılar, 31 Mart 2024 de yapılacak yerel seçimlerden zaferle çıkacağız. Herkese örnek gösterilecek, kendi kaderini kendi çizecek çağdaş bir şehir inşa edeceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Bugün burada gördüğüm atmosfer ve sizlerden aldığım enerji bu inancımı daha da güçlendiriyor. O zaman ne diyoruz? Başlıyoruz, başaracağız”

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2024, 18:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83