Prof. Dr. Ömer Özkan’a TÜBİTAK Hizmet Ödülü

Prof. Dr. Ömer Özkan’a TÜBİTAK Hizmet Ödülü

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, 100. yıl TÜBİTAK “Hizmet Ödülü”ne layık görüldü. Prof. Dr. Ömer Özkan, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.
100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlendi. Prof. Dr. Ömer Özkan, sağlık bilimleri alanında “Mikrocerrahi, Organ ve Doku özellikle de Rahim (Uterus) Nakli konularında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle 100. Yıl Ödülü'ne layık görüldü. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödülünü Prof. Dr. Ömer Özkan’a takdim etti.

Akdeniz'in gururu
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, son 17 yılda hayattayken TÜBİTAK Hizmet Ödülü’nü alan ilk bilim insanı oldu. Yaptığı nakiller ve bilimsel çalışmalarıyla bilim dünyasında çığır açan Prof. Dr. Ömer Özkan, Akdeniz Üniversitesinin bir kez daha gururu oldu.

Üstün hizmetlere veriliyor
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından 2023 yılında 100. Yıl Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri olmak üzere dört kategoride ödül verildi. Törende 7 bilim ödülü, 1 özel ödül, 18 teşvik ödülü ve 1 hizmet ödülü verildi. Hizmet Ödülü, ülkemizde bilim ve teknolojinin gelişmesine üstün hizmetlerde bulunmuş kişilere veriliyor.

banner111

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2023, 19:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83