banner203

Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan ALKÜ'ye ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ı ziyaret etti.

Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan ALKÜ'ye ziyaret

Birtakım programlara katılmak üzere Alanya’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ı makamında ziyaret etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretine, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin de eşlik ettiler. Ziyaret sırasında Rektör Kalan, üniversite hakkında misafirlere bilgiler verdi. Bir süre yapılan görüşmenin ardından Rektör Kalan, Hisarcıklıoğlu’na ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu'na verdiği katkılardan dolayı plaket takdim etti. Ayrıca Rektör Kalan, Hisarcıklıoğlu’na 'Alanya’dan Alaiye' adlı kitap hediye etti. Ziyaretin ardından, Kalan, Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki misafirlere yerleşkeyi gezdirdi.

ALTSO TURİZM MYO ZİYARET EDİLDİ

Ardından TOBB heyeti, ALTSO tarafından Kestel Yerleşkesi'ne yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu binasına giderek incelemelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu ve Kalan, ALTSO Turizm MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri tarafından hazırlanan ikramlardan tattılar. Hisarcıklıoğlu, öğrenciler tarafından hazırlanan tadımlıkları başarılı bulduğunu ifade etti. Ziyaretlerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanı “ALKÜ ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu özellikle Alanya ile tam bütünleşik bir iş. Alanya aynı zamanda hem turizm hem de tarım kenti. Bu kapsamda ALTSO'nun üniversitemize sağladığı katkıdan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

ALKÜ’DE NİTELİKLİ TURİZM ÖĞRENCİLERİ YETİŞİYOR

banner111

Hayırsever kurumlara teşekkür eden Kalan, “Bugün bizim için hakikaten büyük bir gün. 2017 yılında ALTSO ile TOBBA'un destekleriyle inşa edilen ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulundayız. Bizlere destek veren hayırsever kurumlarımızın ziyarete gelmesi bizleri ayrıca gururlandırdı. Sektör ile iş birliği halinde, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün oluşturulmasında ALKÜ olarak her türlü vazifeyi yerine getirmek için her daim hazırız. Sayın Hisarcıklıoğlu’na katkılarından ve ziyaretin dolayı çok teşekkür ederim.” diye konuştu.  

“HİSARCIKLIOĞLU ALKÜ’YÜ YAKINDAN TAKİP EDİYOR”

TOBB Başkanına konuşmasında teşekkür eden  Şahin, “Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Bugün biz de bu vesileyle hem üniversitemizi hem de Alanya’mıza kazandırdığımız ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulumuzu birlikte ziyaret ettik. Tabi ki üniversitemizin başlangıcından sonuna kadar yakından takip eden Hisarcıklıoğlu başkanımıza çok teşekkür ederim. Maddi olarak da çok değerli katkılar sundu. Ticaret sanayi odamızın bütçesi bu okulu yapmaya yeterli olmazdı. Okulumuz ilk mezunlarını verdi. Turizm sektörüne nitelikli eleman kazandıracağız. Bunun yanında da ihtiyaç sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen öğrencilerimizi de meslek sahibi yapacağız. Ben tekrar Alanya halkının huzurunda TOBB Başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. Ziyaret, Hisarcıklıoğlu’nun  Kalan, Turizm Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileriyle hatıra fotoğrafının çektirmesinin  ardından son buldu

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2022, 10:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83