banner203

Rus uyruklu Roman Paramonov Müslüman oldu

Alanya’da ikamet eden Rus uyruklu Roman Paramonov, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu

Rus uyruklu Roman Paramonov Müslüman oldu

banner111

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Rusya uyruklu Paramonov için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Roman Paramonov’a özlü bilgiler verildi.

Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.

İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın konuşmasının ardından Roman Paramonov Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
Müslüman olan Paramonov ‘’Abdurrahman’’ ismini aldı.

İhtida merasimi İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.

Müftü İlhan, İslamiyet’i seçen Rusya uyruklu Roman Paramonov’u tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile Rusça Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83