banner203

Sri Lanka Büyükelçiliği Antalya Protokolü ile buluştu

Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliği ile Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından Lara Balık Restaurantta düzenlenen gecede renkli sahneler yaşandı. Antalya protokolü ve iş dünyası bu etkinlikte buluştu.

Sri Lanka Büyükelçiliği Antalya Protokolü ile buluştu

Ali Kamburoğlu’nun ev sahipliği yaptığı etkinlik saat 18:00 de başladı. Antalya Vali yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, il jandarma komutan yardımcısı Albay Kemal Erbay, il emniyet müdür yardımcısı Hasan Güner, Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan Muratpaşa Belediyesi Başkan yardımcısı Oya Kansu,

banner111

ATSO Başkan yardımcısı Boğaçhan Göksu,Esnaf Sanaatkaralar Odası Birliği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Gülaçtı, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Akdeniz Üniversitesi Protokol Müdürü Mustafa Korkmaz, TÜRSAB  Yönetim Kurulu üyesi İlknur Fidan, Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosu Martın Tscherner, K.K.T.C Antalya Başkonsolosu Cem Topçu  Kazakistan başkonsolosu Kuat Kanafegev ve birçok iş insanı bir araya geldiler.

Sri Lanka resim ve mücevher sergilerinin düzenlendiği etkinlik iki ülke milli marşlarının okunması ile başladı. Ve protokolün geleneksel yağ lambası yakması, Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu ve  büyükelçi Hasanthi Dissanayake’nin konuşmaları, Sri Lanka tanıtım videosu gösterimi ile devam etti. Sri Lanka’dan gelen şefler, misafirlere kendi hazırladıkları ülke yemekleri ikram ettiler. İki ülke arasında ticaretin artmasını beklediklerini söyleyen Ali Kamburoğlu, konuklara ticareti yapılan ürünler ve ülke turizmi hakkında bilgi verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83