TİP Alanya’dan Can Atalay’a destek

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Alanya İlçe Örgütü, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve Anayasa Mahkemesi’nin iki kez hak ihlali kararına rağmen tahliye edilmeyen Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine karşı Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

TİP Alanya’dan Can Atalay’a destek

TİP’in açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve yönetimi de katıldı. Açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Can Atalay’ın milletvekilliğini düşüren kararının “anayasal güvenceleri yok sayan bir darbe” olduğu belirtildi.

banner111

TİP Alanya İlçe Örgütü, Can Atalay’ın “Gezi’nin en güzel çocuklarından biri” olduğunu ve Hatay halkının iradesiyle meclise gönderildiğini vurguladı. Açıklamada, Yargıtay’ın ve TBMM’nin Anayasa Mahkemesi kararlarını fiilen yürürlükten kaldırdığı ve Türkiye’de anayasal güvencelerin ortadan kalktığı iddia edildi.

Öte yandan yapılan açıklamada, “Bu ülkenin tarihinin en aydınlık sayfalarından biri olan Gezi Direnişi’ni kirletebileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ölümü reva gördüğünüz, ölüme mahkum ettiğiniz Hatay halkının iradesini hiçe saymanın hesabını mutlaka vereceksiniz” diyen TİP Alanya İlçe Örgütü, halka mücadele çağrısında bulundu. Açıklamanın sonunda, “Can Atalay er ya da geç esir tutulduğu o dört duvar arasından çıkacak. Hatay halkı vekiline kavuşacak” sözleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83